• sob.. lut 24th, 2024

Czemu warto odnawiać buty

ByRedaktor

mar 20, 2023

Niełatwo jest precyzyjnie wskazać, kiedy rozpoczął się trend na odnawianie butów, ale niewątpliwie miało to związek z rozwojem technologii, która dała nam narzędzia i produkty umożliwiające zakładom szewskim i powstającym tylko w tym celu punktom usługowym, wprowadzenia do swojego katalogu produktów oferty renowacji.

Spróbujmy przyjrzeć się bliżej zjawisku, któremu udało się zmienić zachowania zakupowe i przyzwyczajenia konsumpcyjne tak wielu z nas.

Odnawianie butów rozumiemy jako szereg czynności prowadzących do przywrócenia znoszonym już butom ich dawnego blasku. Odbywa się to poprzez ich czyszczenie, odnowę koloru, usuwanie plam, naprawę rys i zadrapań, ozonowanie i pielęgnację, a także dzięki pozostałym typowo szewskim usługom jak wymiana fleków, zamków, obcasów.

Jeśli chodzi o pracę ze zdecydowanie bardziej wymagającym segmentem obuwia typu premium, sprawa jest znacznie bardziej skomplikowana i nie każdy zakład szewski lub punkt usługowy jest w stanie podjąć się tego zadania.

Jednym z najciekawszych miejsc zajmujących się renowacją butów od topowych projektantów jest zakład SzuSzu. Jak mówi Bartłomiej Kaniuk, właściciel marki:

„Praca z obuwiem typu premium obliguje nas do zachowania najwyższej dbałości o szczegóły. Nie byłoby to możliwe bez posiadania w swoim zespole najlepszych specjalistów w branży i odpowiedniej technologii. Nasz zakład jako jeden z pierwszych wprowadził do swojej oferty usługi odnawiania markowych produktów premium i zawsze stara się być na bieżąco z wszelkimi nowinkami, które pozytywnie wpływają na świadczone przez nas usługi”.

Co powinniśmy zrobić jeśli chcemy odnowić swoje buty?

Najważniejsze to znaleźć odpowiedni zakład, który może pochwalić się dużym doświadczeniem, dobrymi i transparentnymi opiniami oraz przedstawi nam zadowalającą cenowo ofertę. Starajmy się szukać miejsc, które na swojej stronie internetowej udostępniają zdjęcia wykonanych prac z przed i po wykonaniu usługi.

Następnym krokiem jest wysłanie zdjęć wraz z opisem oczekiwanego przez finalnego efektu do wybranego przez nas punktu i poczekanie na kontakt zwrotny zawierający wycenę zlecenia, czas oczekiwania na jego realizację i przede wszystkim informacje, czy zlecona usługa będzie zwyczajnie możliwa do wykonania. Warto pamiętać, że większość firm oferuje darmową wycenę, co tylko powinno utwierdzić nas w przekonaniu, że warto spróbować odrestaurować swoją ulubioną parę.

Jeśli obuwie będzie nadawać się do odnowienia lub naprawy, potwierdźmy nasze zamówienie i poczekajmy na finalny efekt zleconych prac.

Odnawiać czy nie odnawiać?

Odnawianie butów ma wiele zalet. Jedną z nich jest duża oszczędność czasu, którego potrzebujemy na wybór i kupno nowej pary. Ponadto, taka usługa jest po prostu tańsza i dodatkowo wpisuje się w nurt mody zrównoważonej, która pozytywnie wpływa na środowisko.

Dlatego zanim zdecydujemy się na kupno nowych butów, spróbujmy przynajmniej rozważyć skorzystanie z obecnie oferowanych nam przez branżę obuwniczą możliwości.