• pt.. wrz 29th, 2023

e-Lifestyle.pl

Poruszamy tematy związane z medycyną i zdrowiem

Czym jest liposukcja wykorzystująca ultradźwięki i jak przebiega zabieg?

ByRedaktor

maj 4, 2022

Piękna sylwetka to dzisiaj marzenie zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Jej osiągnięcie jest możliwe dzięki rygorystycznym dietom i regularnym ćwiczeniom. Nie zawsze jednak efekty odpowiadają potrzebom i wyobrażeniom. Brak oczekiwanych rezultatów powoduje spadek motywacji do dalszego działania i powrót do starych nawyków. Na szczęście naprzeciw wychodzą nowoczesne technologie i osiągnięcia medycyny estetycznej. Jednym z nich jest zabieg Vaser Lipo 4D, umożliwiający pozbycie się zbędnej tkanki tłuszczowej i wyrzeźbienie sylwetki.

Czym jest Vaser Lipo?

Dzięki metodzie Vaser Lipo, możliwe jest zmniejszenie zbiorników tłuszczowych, znajdujących się w różnych częściach ciała. Stwarza to dodatkowo możliwość modelowania sylwetki, poprzez nadanie jej charakterystycznych uwypukleń i zagłębień. Z możliwości takich korzysta coraz więcej osób, niezależnie od płci. Więcej o korzyściach, płynących z innowacyjnych rozwiązań, przeczytać można na stronie Genesis Clinic, zajmującej się m.in. profesjonalnymi zabiegami korekty ciała.

Liposukcja Kraków - Genesis Clinic

Dlaczego akurat Vaser Lipo?

Metoda ta znacząco różni się od stosowanych do tej pory tradycyjnych sposobów redukcji tkanki tłuszczowej. Podczas zabiegu wykorzystywana jest specjalistyczna kaniula, rozbijająca tkankę tłuszczową dzięki wykorzystaniu ultradźwięków. Podgrzanie kaniuli powoduje wzrost temperatury do kilkudziesięciu stopni, co minimalizuje ryzyko wystąpienia krwotoku. Efekty tej metody docenia coraz szersze grono osób, również i wśród gwiazd z kraju i ze świata.

Jak przebiega zabieg?

Podczas zabiegu do tkanki tłuszczowej wprowadzony zostaje aparat, wytwarzający ultradźwięki. W ich wyniku tkanka tłuszczowa zostaje odłączona od pozostałej części tkanek, zmieniając się w emulsję, która jest już łatwa do odessania. W tym celu wykorzystuje się kaniulę lub masaż. Całość zabiegu przeprowadzana jest w znieczuleniu miejscowym.

Po zabiegu organizm bardzo szybko się regeneruje. Jest on w zasadzie bezbolesny, a liczba możliwych powikłań została zminimalizowana. Powrót pacjenta do sprawności następuje wyjątkowo szybko. Cały zabieg ma służyć głównie usunięciu zbędnej tkanki tłuszczowej. Nie należy go traktować jako sposobu leczenia otyłości czy pomysłu na zmniejszenia wagi.

Rekonwalescencja po zabiegu

Rekonwalescencja po zabiegu przebiega bardzo szybko, a organizm powraca do formy błyskawicznie. Pacjent zobligowany jest do noszenia specjalnej odzieży uciskowej przez okres od 4 do 8 tygodni. Profesjonalne kliniki, takie jak np. Genesis Clinic z siedzibą przy ul. Józefa Korzeniowskiego w Krakowie, oprócz liporzeźbienia Vaser Lipo 4D oferują również terapię pozabiegową, skierowaną na osiągnięcie najlepszych efektów w zakresie kształtowania sylwetki. Co ważne, zabieg nie pozostawia trwałych śladów, dzięki czemu pacjent może cieszyć się smukłyLiposukcja Kraków – Genesis Clinicm ciałem i wyrzeźbioną sylwetką już w kilka chwil po jego zakończeniu.