• śr.. maj 29th, 2024

Jak sprawić, by ogród rozkwitł dzięki tym wskazówkom

ByRedaktor

lip 18, 2020

Nie ma nic lepszego niż zrobienie obiadu z jedzenia, które wyhodowałeś we własnym ogrodzie.

Jeśli wiesz, co robisz, ogrodnictwo może być zabawną i ekscytującą przygodą. W tym artykule znajdziesz wiele wskazówek dotyczących ogrodnictwa, dzięki którym w krótkim czasie będziesz mieć ogród swoich marzeń.Aby sadzić cebulki wiosenne zimą, zdecyduj, gdzie chcesz, aby były i wykopuj poszczególne dołki w odpowiednich odstępach. Umieść kilka małych, czterocalowych plastikowych doniczek w otworach z lekko odsłoniętymi krawędziami i wypełnij ziemią. Gdy nadchodzi wiosna, sadzenie cebul jest dziecinnie proste. Wystarczy wyjąć garnki i umieścić cebulki w pustym otworze. Wypełnij dziurę ziemią, która była w doniczce.Znajomość układu swojego podwórka i rodzaju gleby, którą masz, może znacznie poprawić Twoje wrażenia ogrodnicze. Wiedząc o tym, możesz dowiedzieć się, jakie nasiona będą pasować do Twojego obecnego podwórka lub czy musisz stworzyć inne środowisko wokół swoich preferencji sadzenia. Różne rośliny wymagają różnych składników odżywczych, więc odpowiednio je planuj.Jeśli lubisz sadzić kwiaty, które wydzielają dużo zapachu, rozważ posadzenie ich blisko domu. Jednym z powodów jest to, że możesz cieszyć się zapachem, niezależnie od tego, czy jesteś w domu, czy na zewnątrz. Innym powodem jest to, że ciepło ze ścian twojego domu może zintensyfikować zapach twoich kwiatów, czyniąc je bardziej pachnącymi.Zużyte fusy z herbaty i kawy są dobrymi wzbogacaczami gleby. Zarówno fusy z kawy, jak i herbaty są świetnymi dodatkami, gdy trzeba podnieść kwasowość gleby. Jeśli twoja gleba ma zrównoważone pH, dodanie herbaty i kawy jest dobre, ponieważ kwiaty takie jak rododendrony i azalie oraz owoce, takie jak jagody, doceniają glebę, która jest kwaśna. Jak sprawić, by ogród rozkwitł dzięki tym wskazówkom

Możesz wkopać ziemię w ziemię przed zasadzeniem ogrodu lub raz w tygodniu trochę spryskać istniejące rośliny.Jeśli spędzasz dużo czasu na dbaniu o swój ogród, zaopatrz się w taczkę ogrodniczą.

Możesz umieścić wszystkie potrzebne artykuły ogrodnicze na taczce i łatwo przenosić ją po różnych częściach ogrodu. Dzięki temu zaoszczędzisz czas na szukanie różnych materiałów za każdym razem, gdy musisz zadbać o swój ogród.Jeśli chcesz zrobić markery roślinne z przedmiotów, które masz w domu, spróbuj użyć starych rolet okiennych. Pocięcie starych żaluzji pozwoli ci zrobić markery, które są prawie identyczne z tymi, które kupujesz w sklepie. Są bardzo wytrzymałe i powinny z łatwością przetrwać złą pogodę.Załóż dziennik do swojego ogrodu. To doskonały sposób na śledzenie postępów, jakie robisz jako ogrodnik. Zapisz, które nasiona odniosły sukces i jakich metod użyłeś, aby zachęcić do wzrostu. Możesz także zrobić zdjęcia swoich roślin, aby umieścić je w swojej książce.Musisz pamiętać, aby pić dużo wody podczas pracy w ogrodzie. Wiele osób zapomina nadążać za poborem wody, ponieważ nie wydaje im się, że wykonują forsowną aktywność. Ogrodnictwo może nie zawsze być męczące, ale dłuższa ekspozycja na słońce może prowadzić do odwodnienia, a picie dużej ilości wody jest jednym ze sposobów, aby temu zapobiec.Z tego artykułu nauczyłeś się wielu wskazówek dotyczących ogrodnictwa. Zostaniesz bardzo nagrodzony, gdy w Twoim ogrodzie zaczną rosnąć wszystkie owoce i warzywa, które zasadziłeś. Przekonasz się również, że zaoszczędzisz dużo pieniędzy na świeżych produktach. Mam nadzieję, że w krótkim czasie będziesz miał zielony kciuk.

Zobacz też