• śr.. maj 29th, 2024

Koszula to podstawowy element garderoby męskiej

ByRedaktor

maj 14, 2021

Wybór koszuli męskiej nie zawsze jest łatwym zadaniem, zwłaszcza kiedy mamy trochę nietypową budowę ciała.

Warto zwrócić uwagę iż każdy mężczyzna będzie miał nieco inne wymiary, chodzi tutaj o ramiona, barki, talię oraz pas, dlatego też musi poszukiwać odpowiedniego dla siebie fasonu koszuli. Warto zwrócić uwagę iż producenci często oferują kilka modeli tak abyśmy mogli wybrać rodzaj koszuli który będzie odpowiadał nam najlepiej. Naturalnie powinniśmy je przymierzyć, sprawdzić jak się w nich czujemy oraz oczywiście jak na nas leżą.

Dobierz koszulę do okoliczności

Pierwszą i najważniejszą rzeczą do rozważenia przed wyborem koszuli jest miejsce, w którym zamierzasz ją nosić lub wygląd, jaki zamierzasz osiągnąć. Jeśli szukasz czegoś do założenia na przykład na rozmowę kwalifikacyjną lub spotkanie firmowe, będziesz chciał uniknąć luźnych, zbyt kolorowych modeli. Z pewnością na randkę możemy ubrać się bardziej luźne, możemy przykładowo założyć marynarkę do rozpiętej koszuli, dobrze sprawdzą się także spodnie dżinsowe, a także eleganckie buty. Oczywiście zawsze powinniśmy pamiętać o tym aby dopasować nasz strój do okoliczności, dzięki temu nie przesadzimy z elegancją, z drugiej strony zawsze będziemy wyglądali dobrze w zależności od danej sytuacji.
Tshirt męski biały

Wybierz odpowiedni rozmiar koszulki

Oczywiście wybór rozmiaru koszuli jest bardzo istotny, nie możemy dopuścić do tego aby była ona zbyt luźna, z drugiej strony nie może nas za bardzo opinać. Dlatego też powinniśmy sprawdzić swoje wymiary, w tym przypadku istotny będzie rozmiar kołnierzyka, obwód klatki piersiowej oraz długość rękawów. Posiadając już te informacje będziemy mogli udać się do sklepu aby wybrać odpowiedni model, możemy porozmawiać ze sprzedawcą, przedstawić mu nasze wymiary, z pewnością wybierze dla nas coś interesującego. Oczywiście nie powinniśmy się przejmować jeżeli pierwsza koszula nie będzie na nas pasowała, często producenci oferują różne kroje, dlatego też warto wypróbować kilka koszul sprawdzić jak będą na nas wyglądały czy nie będą zbyt ciasne. Oczywiście bardzo istotne będzie także sprawdzenie długości rękawów, jeżeli wyciągniemy rękę powinien on sięgać mniej więcej do naszego nadgarstka, pamiętajmy o tym iż kiedy mierzymy marynarkę wraz z koszulą, wówczas koszula musi wystawać nieco dłużej.

Najczęściej jakość męskiej koszuli zależy w dużym stopniu od użytego materiału. W dzisiejszych czasach używa się wielu materiałów, ale ze względów takich jak wygoda, trwałość, bawełna i len są najczęściej używanymi tkaninami. Bawełna jest bardziej materiałem całorocznym, który idealnie nadaje się do noszenia w różnych sytuacjach, w tym formalnych i nieformalnych. Ze względu na wysoką zdolność zatrzymywania ciepła i elastyczność len jest uważany za bardziej odpowiedni na zimę i jesień. Oczywiście bardzo dobrze sprawdzają się także cienkie lniane koszule na lato.

Kiedy chcemy zapoznać się z najnowszymi trendami w modzie warto skorzystać z internetu, możemy znaleźć ciekawe artykuły jak przykładowo https://www.alejahandlowa.pl/moda/moda-meska-2020-najciekawsze-trendy-jakim-warto-sie-przyjrzec. Znajdziemy tam wiele interesujących poradników na temat noszenia męskiej garderoby, możemy sprawdzić jak będą wyglądały poszczególne elementy w różnych zestawieniach. Obecnie możemy dobierać wiele nietypowych wydawałoby się połączeń kolorystycznych które doskonale sprawdzą w różnych okazach.