• wt.. lip 16th, 2024

Porady i wskazówki: wszystko o sztuce masażu

ByRedaktor

kwi 26, 2020

Jak myślisz, dokąd wysłałbyś swojego partnera, aby uzyskać najlepszy masaż? Dlaczego po prostu nie zrobisz tego sam? Dostępnych jest wiele technik i strategii, które mogą sprawić, że twoje ręce będą tymi, których potrzebuje twój partner.

Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o wykonywaniu najlepszych masaży.Jeśli odczuwasz nawracający ból mięśni, kup książkę wyjaśniającą punkty spustowe lub odwiedź masażystkę, która może nauczyć Cię terapii nerwowo-mięśniowej. Napięte mięśnie mogą być dotknięte węzłami, które są powszechnie określane jako punkty spustowe. Te punkty wyzwalające mogą kierować bóle i inne różne objawy na różne obszary ciała. Książka na ten temat lub przeszkolony masażysta mogą nauczyć Cię, jak korzystać z masażu, aby pozbyć się tych punktów.Ważne jest, aby wziąć pod uwagę indywidualne potrzeby każdego klienta masażu, aby zapewnić jak najskuteczniejszy masaż. Skoncentruj się na obszarach i technikach, które wydają się generować pozytywną reakcję pacjenta. Bardzo ważne jest, aby zawsze zwracać uwagę na odpowiedzi klienta.Świece zapachowe mogą pomóc w środowisku masażu. To oświetla pomieszczenie słabo, jednocześnie dodając aromaterapię. Wszystkie te czynniki mogą stworzyć wspaniały masaż, który może zwiększyć wspaniałe wrażenia.Wypróbuj różne olejki do masażu. Każda osoba jest inna i inaczej zareaguje na olej; musisz znaleźć to, co dla nich działa. Smarowanie zapewniane przez olejki jest ważne, aby zapewnić masaż bez tarcia.Ważne jest, aby miejsce, w którym wykonujesz masaż, nie było hałaśliwe. Mnóstwo hałasu w pobliżu utrudnia relaks, co minimalizuje skuteczność masażu. Masaże mają być całkowicie relaksujące. Przenieś się w inne miejsce, które jest mniej hałaśliwe, lub wybierz masaż o spokojniejszej porze dnia. Spraw, aby był to czas relaksu!Używając olejku do masażu, przed nałożeniem go na plecy, najpierw umieść go w dłoniach. Porady i wskazówki: wszystko o sztuce masażu

Jeśli nałożysz olejek bezpośrednio na partnera, olejek może być zaskakująco zimny i zaskoczyć osobę.

To nie jest rodzaj reakcji, jakiej oczekujesz od masażu. Zamiast tego umieść olejek w dłoniach i rozgrzej go, pocierając dłonie. Dzięki temu olej będzie miał idealną temperaturę do użycia.Istnieje technika zwana „przytuleniem niedźwiedzia”, która jest świetna na napięte ramiona. Owiń ramiona wokół ciała w kształcie litery X. Połóż jedną rękę na obu ramionach i pocieraj. Za pomocą tej prostej metody w każdej chwili możesz wykonać sobie łatwy i skuteczny masaż.Technika lekkiego i delikatnego masażu często nazywana jest szwedzką. Pomaga zwiększyć krążenie i zrelaksować partnera. Ten rodzaj masażu jest również doskonały dla sportowców, którzy odczuwają zmęczenie mięśni. Musisz uważać na ten rodzaj masażu i słuchać swojego partnera. Mogą mieć kontuzje, a jeśli masaż jest bolesny, musisz przestać.Zwiększ korzyści płynące ze swojego schematu ćwiczeń, masując swoje ciało przed i po treningu. Masaże przed ćwiczeniami mogą zwiększyć przepływ krwi do mięśni. Używaj pięści, aby okładać ręce i nogi. Wykonywanie masaży po ćwiczeniach może przyspieszyć regenerację mięśni i lepsze usuwanie odpadów. Możesz to zrobić, pocierając mięśnie dłońmi lub pięściami w kierunku serca.Czas uświadomić sobie, że jesteś gotowy na wspaniałe masaże. Nie wątp w to, co wiesz, a zamiast tego wypróbuj techniki. Już nie będziesz czuł się zagubiony, gdy użyjesz rąk, aby wykonać najlepszy masaż. Pamiętaj, że przeczytałeś i kontynuuj uczenie się więcej, gdy zadziwisz swojego partnera.

Zobacz też