• wt.. lip 16th, 2024

Proces zakładania koron Lava – podstawowe informacje

ByRedaktor

kwi 10, 2022

Wielu ludzi na całym świecie, w tym również w Polsce, cierpi z powodu różnych problemów związanych z uzębieniem.

Do grona takich schorzeń można zaliczyć próchnicę, parodontozę, a także różnego rodzaju uszkodzenia wynikające z innych chorób, wypadków lub podeszłego wieku pacjenta. W wyniku różnych czynników, ludzie mogą tracić pojedyncze, a także wszystkie zęby. Oprócz tego mogą pojawiać się różne pęknięcia, złamania i inne uszkodzenia. Niezależnie od tego czy doszło do uszkodzenia czy całkowitej utraty uzębienia, istnieją pewne możliwości odbudowy. Godnym polecenia rozwiązaniem jest zastosowanie specjalnych koron typu Lava.

Proces zakładania koron Lava – podstawowe informacje

Co warto wiedzieć o odbudowie zębów z wykorzystaniem koron Lava?

Procedura odbudowy zębów oraz osadzania koron Lava wiąże się z koniecznością wykonania kilku ważnych czynności. Bardzo ważna jest pierwsza wizyta konsultacyjna, podczas której fachowcy wykonują zdjęcie panoramiczne zębów. Następnie wykorzystywany jest specjalny skaner umieszczany wewnątrz ust w celu uzyskania trójwymiarowego obrazu uzębienia pacjenta. Kolejną istotną sprawą związaną z wizytą konsultacyjną jest analiza uzębienia przez lekarza, który ustala czy uzębienie nadaje się do osadzenia koron czy też może wymaga wcześniejszego leczenia. Kolejna ważna czynność polega na zdjęciu odcisków na obu łukach.

Kolejnym zadaniem fachowców jest przygotowanie projektu cyfrowego nowego uśmiechu oraz zadbanie o właściwe dostosowanie zębów do osadzenia koron poprzez przeprowadzenie procesu ich szlifowania. Po spiłowaniu zębów, nakładane są na nie tymczasowe korony. Po wizycie konsultacyjnej, po upływie kilku dni, korony Lava, wykonane w sposób nowoczesny i precyzyjny, są wstępnie przymierzane i umieszczane w szczęce pacjenta. W pierwszej kolejności przymierzany jest łuk górny, a następnie dolny. Ostatnią czynnością trwającą około 3 godzin jest osadzenie właściwe koron na łukach zębowych.

Oczywiście wysokiej jakości elementy promowane hasłem korony lava poznań można znaleźć w ofertach różnych profesjonalnych klinik i gabinetów stomatologicznych. Aby znaleźć stosowne oferty i przydatne informacje związane z takimi technologiami stomatologicznymi, wystarczy skorzystać z internetowych stron medycznych, z ogłoszeniami oraz z wyszukiwarek on-line.