• sob.. lut 24th, 2024

Spakuj trochę mięśni dzięki tym radom dotyczącym budowania mięśni

ByRedaktor

kwi 26, 2020

Chcesz wprowadzać zmiany w swoim ciele i życiu, ale nie masz czasu poświęcać się dużym treningom? W porządku, istnieje rutyna ćwiczeń, która będzie pasować do stylu życia każdego! W tym artykule znajdziesz kilka prostych strategii budowania mięśni bez konieczności treningu przez wiele godzin dziennie.Aby skutecznie zdobywać mięśnie, ważne jest posiadanie strategii i planu realizacji tej strategii.

Istnieją różne zasoby, z których możesz skorzystać, aby określić, które ćwiczenia siłowe będą obejmować Twój plan. Powinieneś także ustalić harmonogram, który będzie łatwy do naśladowania i nie będzie Cię przytłaczał. Przeanalizuj swój plan z profesjonalnym trenerem, aby upewnić się, że spełni on Twoje cele.Co najwyżej musisz wykonać od dwudziestu pięciu do pięćdziesięciu powtórzeń dla każdej części ciała, mniej więcej dwa lub trzy razy w tygodniu, aby uzyskać jak największą masę mięśniową. To będzie bardzo korzystne dla poważnych ciężarowców. Jeśli starasz się zrobić więcej, możesz marnować swój czas, ponieważ przesadzenie może zmniejszyć widoczne rezultaty.Nie zaniedbuj węglowodanów, gdy próbujesz budować mięśnie. Węglowodany pomagają zapewnić organizmowi energię potrzebną do prawidłowego wykonywania ćwiczeń. Jeśli planujesz intensywnie trenować, spożywaj codziennie od dwóch do trzech gramów węglowodanów na każdy funt masy ciała.Kiedy pracujesz nad rozwojem mięśni, nie licz na to, że waga powie Ci, jak Ci idzie. Musisz poświęcić trochę czasu na pomiar tkanki tłuszczowej, aby dowiedzieć się, jak sobie radzisz. Jeśli twoja waga rośnie lub pozostaje taka sama, może to oznaczać, że zamieniasz zwiotczały tłuszcz w twarde jak skała mięśnie.Chcesz naciskać, aż twoje ciało będzie bliskie porażki. Porażka jest spowodowana, gdy twoje ciało nie pozwala ci iść dalej z treningiem, ponieważ jest po prostu zbyt zmęczone. Kiedy zaczynasz sesję na cały dzień, zacznij ciężko i zmniejsz ilość podnoszonego ciężaru, abyś mógł kontynuować podnoszenie nawet po zmęczeniu ciała.Spróbuj ograniczyć treningi do około sześćdziesięciu minut. Spakuj trochę mięśni dzięki tym radom dotyczącym budowania mięśni

Po upływie 60 minut organizm zaczyna uwalniać hormon stresu, kortyzol.

Kortyzol blokuje testosteron i marnuje wszelkie wysiłki na rzecz budowania mięśni. Upewnienie się, że treningi trwają mniej niż godzinę, pomaga uzyskać najlepsze wyniki.Upewnij się, że włączasz treningi całego ciała do swojej rutyny budowania mięśni. Mięśnie wspierają się nawzajem, więc jeśli będziesz je wszystkie ćwiczyć, będziesz mieć większą szansę na osiągnięcie najlepszych wyników. Możesz nawet zobaczyć pewne problemy zdrowotne, jeśli wszystkie twoje treningi polegają na pracy tylko na kilku odizolowanych mięśniach.Jeśli zdecydujesz się na przyjmowanie jakichkolwiek suplementów, które pomogą Ci w rutynie budowania mięśni, rób to ostrożnie. Wiele suplementów to kompletna strata pieniędzy, a niektóre mogą być nawet szkodliwe dla zdrowia. Porozmawiaj o swoich planach dotyczących suplementów z lekarzem lub licencjonowanym dietetykiem, aby upewnić się, że nie szkodzisz swojemu ciału.Aby uniknąć wypalenia, należy od czasu do czasu zmieniać swoją rutynę. Oznacza to, że nie chcesz wykonywać dokładnie tego samego planu ćwiczeń przez więcej niż 8 kolejnych tygodni. To nie tylko sprawia, że ​​wszystko jest interesujące, ale także pomaga Twojemu ciału w dalszym rozwoju.Skoro już wiesz, jak skutecznie budować mięśnie, musisz znaleźć na to czas. Nawet jeśli wybierzesz jedno ćwiczenie i wykonasz je w przerwie w pracy, małe i częste treningi pomogą Ci w niesamowity sposób zmienić Twoje ciało. Wykorzystaj to, co tu przeczytałeś, aby zmienić swoje życie na lepsze.

Zobacz też