• śr.. cze 29th, 2022

e-Lifestyle.pl

Poruszamy tematy związane z medycyną i zdrowiem

Wskazówki i porady dla większego sukcesu w odchudzaniu

ByRedaktor

gru 15, 2019

Kogo obwiniasz, gdy twoje plany odchudzania nie idą zgodnie z planem? Nie możesz winić nikogo oprócz siebie.

Najlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić, to poszerzyć swoją wiedzę na ten temat, a ten artykuł zawiera jedne z najlepszych wskazówek, które pomogą Ci to zrobić.Unikaj trzymania w domu niezdrowych wyborów żywieniowych. Jeśli nie masz cukierków z frytkami, nie możesz ich jeść. Zamiast tego miej pod ręką zdrowe przekąski i żywność. Na przykład trzymaj w lodówce półmisek warzyw, do którego możesz się udać, gdy pojawi się głód.Majonez jest bardzo wszechstronny. Możesz go praktycznie założyć na wszystko! Kanapki, dipy, sosy sałatkowe, sałatka z szynką, sałatka jajeczna, sałatka ziemniaczana to tylko kilka z nich. Ale to jest takie tuczące i kaloryczne! Czy nie jest coś, co jest równie wszechstronne i nie jest dla ciebie takie złe? Właściwie jest: jogurt.Używaj jogurtu w niemal każdym miejscu, w którym używałbyś majonezu na zimno, na przykład w wymienionych powyżej produktach spożywczych. Świetnie smakuje na kanapce i prawie nie zauważysz różnicy, a ponadto jest dla ciebie o wiele zdrowszy i może być tańszy niż majonez, jeśli kupisz większe kubki zwykłego jogurtu.Zaproponuj pomoc komuś innemu! Niezależnie od tego, czy chodzi o sprzątanie, pracę charytatywną, czy po prostu spacerowanie z nimi, badania pokazują, że istnieje większe prawdopodobieństwo utrzymania motywacji, jeśli się do tego zobowiązałeś. Nie zaszkodzi też mieć tę osobę po swojej stronie, okazując ci zachętę i solidarność w walce.Aby nadal urzeczywistniać swój plan odchudzania, uważnie monitoruj ilość spożywanego alkoholu. Napoje alkoholowe, takie jak jabłkowe martini, są niezwykle kaloryczne. Zachowaj te napoje na specjalne okazje, a jeśli czujesz, że musisz sobie pozwolić, rozważ zakup kieliszka wina lub puszki lekkiego piwa.Aby pomóc Ci w utracie wagi, dowiedz się, jak się tu znalazłeś. Wskazówki i porady dla większego sukcesu w odchudzaniu

Dlaczego jesz? Kiedy jesz? Tak, jesz dla pożywienia, ale po co jeszcze? Zanim będziesz mógł skutecznie nauczyć się nowych nawyków żywieniowych, najpierw zastanów się, w jaki sposób masz nadwagę i zajmij się tym.Poproś przyjaciela, aby był twoim partnerem do ćwiczeń.

Posiadanie przyjaciela w pobliżu może sprawić, że ćwiczenia będą mniej uciążliwe, a bardziej towarzyskie. Oboje możecie się popychać i motywować dobrą rozmową podczas ćwiczeń. Ćwiczenia z przyjacielem mogą być tak zabawne, że nie możesz się doczekać treningu. Zanim się zorientujesz, będziesz zrzucać niechciane kilogramy podczas zabawy.Alkohol może sabotować dietę i metabolizm. Na ogół jest bardzo kaloryczny i działa depresyjnie, zaburzając funkcje umysłu i organizmu. Jeśli zdecydujesz się spożywać alkohol, poszukaj lepszych alternatyw, takich jak niskokaloryczne odmiany lub napoje rozcieńczone seltzerem lub wodą. Nigdy też nie pij ich na pusty żołądek, ponieważ może to spowodować szybsze osłabienie i przejadanie się.Jeśli wyznaczanie sobie celu nie działa, dlaczego nie spróbować dołączyć do programu takiego jak Weight Watchers? Nie tylko mają zorganizowane plany, abyś był na dobrej drodze do utraty wagi, ale otrzymujesz wsparcie innych członków, aby zachęcić Cię do dalszego działania.Dążąc do zrzucenia kilogramów, musisz określić, co powoduje, że spożywasz niezdrową żywność. Gdy odkryjesz powód, jesteś o wiele bliżej jego zdobycia. Następnym razem, gdy poczujesz się pobudzony do niezdrowego jedzenia, wyobraź sobie w umyśle swoją docelową wagę. Pomoże ci to uchronić cię przed poddaniem się pokusie.Podsumowując, ponosisz wyłączną odpowiedzialność za swoje działania, a tym samym za rezultaty, jeśli chodzi o utratę wagi. Wymówki są dla słabych i służą jedynie jako opóźnienie w włożeniu wysiłku w rozwiązanie problemu. Zacznij teraz i skorzystaj ze świetnych porad podanych tutaj, aby zacząć żyć zdrowszym życiem.

Zobacz też