• pt.. paź 7th, 2022

e-Lifestyle.pl

Poruszamy tematy związane z medycyną i zdrowiem

Niezapomniane wakacje w Egipcie

ByRedaktor

lis 23, 2021

Egipskie plaże są wspaniałym miejscem, na którym można doskonale wypocząć, przepięknie się opalić i zażyć kąpieli w niezwykle czystych i ciepłych morskich wodach, które zachęcają do zanurzenia się w nich wspaniałymi odcieniami błękitu.

Egipt posiada doskonałą bazę hotelową, oferującą wysoki standard, możemy skorzystać także z wielu dodatkowych atrakcji.

Niezapomniane wakacje w Egipcie

Windsurfing w Egipcie to świetny pomysł na aktywny wypoczynek

Wielu turystów spędza swoje wakacje aktywnie, uprawia sport, poszukuje różnych form rozrywki, które nie zawsze dostępne są w naszym kraju. Dużym zainteresowaniem za granicą cieszy się obecnie kitesurfing, Warto zwrócić uwagę iż sport ten wymaga określonych warunków, potrzebna będzie duża plaża, odpowiednie warunki jeżeli chodzi o wiatr. W Egipcie będziemy mogli liczyć na miejsca gdzie możemy uprawiać kitesurfing, w pobliżu Hurghady znajduje się ośrodek w którym kitesurfingu mogą spróbować również osoby początkujące.

W przypadku kitesurfingu wykorzystujemy deskę oraz specjalny latawiec, sport ten może nieco przypominać windsurfing, w tym przypadku siłą napędową jest latawiec które trzymamy za pomocą specjalnego drążka. Z pewnością jest to bardzo interesujący sport, ponieważ możemy pływać deską po wodzie jednak w przypadku kiedy zmienimy kąt czy też powiew wiatru jest większy, wówczas możemy oderwać się od wody. Kitesurfing pozwala nam poszybować, wykonywać różnego rodzaju ewolucje w powietrzu. Plaże Egiptu pozwalają na uprawianie wielu sportów wodnych, odpowiednia siła wiatru, duże plaże sprawiają ze wielu turystów decyduje się na aktywny wypoczynek.

W Egipcie znajdziemy profesjonalne szkoły kitesurfingu, możemy uczyć się jako osoby początkujące, jak również z pewnością odnajdą się tam osoby zaawansowane. Egipt posiada wyjątkowe warunki, w tym przypadku możemy liczyć na dobrą pogodę, wiatr, odpowiednie fale do uprawiania tego sportu. Dlatego też jednym z najpopularniejszych sportów wodnych jest kitesurfing egipt posiada bardzo wiele ciekawych baz których możemy cieszyć się kitesurfing, może być to El Gouna w pobliżu Hurghady.

Zobacz też