• wt.. lip 16th, 2024

Obniż swoje miesięczne stawki ubezpieczenia samochodu dzięki tym wskazówkom

ByRedaktor

kwi 11, 2021

Ubezpieczenie samochodu to spory wydatek w dodatku do i tak już drogiego posiadania samochodu.

Wymagane jest jednak ubezpieczenie pojazdów, którymi jeździmy i oczywiście w razie wypadku bardzo się cieszymy, że je mamy. W większości przypadków wnosimy opłaty i nigdy nie realizujemy korzyści. Jest jednak kilka rzeczy, które naprawdę musisz wiedzieć o ubezpieczeniu samochodu. W tym artykule przedstawiamy kilka ważnych informacji.Próbując zaoszczędzić pieniądze na ubezpieczeniu samochodu, rozważ zainstalowanie w pojeździe alarmu przeciwkradzieżowego lub immobilizera. Możliwość kradzieży jest jednym z głównych czynników kosztowych składki ubezpieczeniowej, a urządzenie zabezpieczające przed kradzieżą zmniejsza to ryzyko. Im niższe ryzyko, tym niższe stają się Twoje składki.Kupując ubezpieczenie samochodu, musisz znać i rozumieć wszystkie rodzaje ubezpieczenia w ramach swojej polisy, aby wiedzieć, gdzie jesteś ubezpieczony i za co dokładnie płacisz. Rzeczy takie jak nieubezpieczona ochrona kierowców, na przykład, obejmują obrażenia, które odniesiesz lub doznają ludzie w Twoim samochodzie. Jest to używane, gdy drugi kierowca nie ma ubezpieczenia lub jeśli doszło do uderzenia i ucieczki.Aby zaoszczędzić pieniądze na ubezpieczeniu samochodu, spójrz na rezygnację z ubezpieczenia holowniczego. Koszt holowania jest zwykle niższy niż koszt, jaki ubezpieczenie dodaje do Twojej polisy w okresie od 3 do 5 lat. Wiele kart kredytowych i planów telefonicznych oferuje już pomoc drogową, więc nie ma za nią dodatkowych opłat.Otrzymuj nowe oferty na ubezpieczenie samochodu, gdy zmieni się Twoja sytuacja. Jeśli kupujesz lub sprzedajesz samochód, dodajesz lub odejmujesz nastoletnich kierowców albo otrzymujesz punkty dodawane do Twojego prawa jazdy, Twoje składki ubezpieczeniowe ulegają zmianie. Obniż swoje miesięczne stawki ubezpieczenia samochodu dzięki tym wskazówkom

Ponieważ każdy ubezpieczyciel ma inną formułę obliczania składki, zawsze otrzymuj nowe wyceny, gdy zmienia się Twoja sytuacja.Jeśli Twój samochód jest starszy i ma niską wartość księgową, możesz zaoszczędzić pieniądze na ubezpieczeniu, rezygnując z opcji ubezpieczenia kompleksowego i kolizyjnego.

Jeśli kiedykolwiek ulegniesz wypadkowi ze starszym samochodem o niewielkiej wartości, ubezpieczyciel nie zamierza go naprawić. Oznaczą to jako suma. Nie ma więc powodu, aby płacić za tego typu ubezpieczenie.Zanim kupisz samochód, powinieneś pomyśleć o rodzaju ubezpieczenia samochodu, które chcesz. W rzeczywistości, zanim w ogóle wpłacisz zaliczkę na samochód, upewnij się, że otrzymasz wycenę ubezpieczenia tego konkretnego samochodu. Wiedza o tym, ile będziesz musiał zapłacić za określony typ samochodu, może pomóc w podjęciu odpowiedzialnej podatkowo decyzji.Zdecyduj, ile potrzebujesz ubezpieczenia, kupując ubezpieczenie samochodu. Istnieje wiele różnych poziomów pokrycia i decyzja o tym, ile potrzebujesz, może być myląca. Jeśli jednak nie jesteś świetnym kierowcą lub miałeś wiele drobnych wypadków lub zgięć błotników, utrzymanie ochrony przed kolizją jest prawdopodobnie dobrym pomysłem.Jeśli naprawdę chcesz zaoszczędzić dużo pieniędzy na ubezpieczeniu samochodu, możesz zrezygnować z prawie każdego dostępnego ubezpieczenia, z wyjątkiem ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej. Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej chroni innych kierowców na drodze bardziej niż Ty, więc jest to wymagane dla wszystkich kierowców. Ale inne rodzaje ubezpieczenia nie są wymagane i możesz zaoszczędzić duże pieniądze, pozostawiając je.Musisz mieć ubezpieczenie; jest to niepożądany wydatek w większości gospodarstw domowych. Nie zapomnij o spokoju ducha, którego doświadczasz, gdy masz odpowiednią osłonę. A teraz możesz przejść do uzyskania lepszej i tańszej polisy na podstawie sprytnych wskazówek, które właśnie przeczytałeś.

Zobacz też