• sob.. lut 24th, 2024

Zarządzaj bólem pleców dzięki tym wskazówkom

ByRedaktor

kwi 26, 2021

Nie wymaga ciągłego podnoszenia ciężkich przedmiotów ani przeciągania rzeczy, aby wywołać objawy poważnego bólu pleców.

Nawet coś tak małego w życiu, jak krzesło, na którym siedzisz lub materac, na którym śpisz, może spowodować uszkodzenie. Dlatego powinieneś „odporny na ból” swój dom na wszelkie zmienne przedmioty, o których wiadomo, że powodują ból pleców w późniejszym życiu.Upewnij się, że pijesz dużo wody, aby Twoje mięśnie były zdrowe i elastyczne. Ludzkie ciało składa się w około 70 procent z wody, a wszystko, w tym mięśnie i dyski w kręgosłupie, potrzebuje dużo wody, aby prawidłowo funkcjonować. Pij dużo wody, aby utrzymać zdrowe mięśnie i pomóż tym dyskom zachować zdolność amortyzacji wstrząsów.Unikaj ruchów, które skręcają kręgosłup. Im częściej skręcasz, tym większa szansa na kontuzję. W szczególności należy unikać skręcania się podczas podnoszenia ciężkich przedmiotów. Zmień swoją pozycję lub sposób wykonywania ćwiczeń, jeśli zauważysz napięcie mięśni podczas skręcania. Wczesne zwracanie uwagi na znaki ostrzegawcze może później oszczędzić Ci bólu.Oddaj się często czynnościom sercowo-naczyniowym. Aktywność sercowo-naczyniowa jest bardzo pomocna w utrzymaniu zdrowszego ciała i doskonale kondycjonuje stawy i mięśnie, pomagając zapobiegać bólom pleców. Chociaż istnieją inne świetne ćwiczenia, treningi sercowo-naczyniowe znacznie mniej obciążają mięśnie pleców, oferując tym samym optymalne ćwiczenie dla osób, które odczuwają ból pleców.Słuchaj swojego ciała przez cały czas. Jeśli przesuwasz meble i zaczynasz odczuwać ból pleców, musisz przestać robić to, co robisz. Ból pleców nie ustąpi, jeśli go zignorujesz, tylko się pogorszy. Zrób sobie przerwę i daj odpocząć swojemu ciału.Podczas przenoszenia ciężkich przedmiotów, takich jak meble, pchaj je, a nie ciągnij. Ciągnięcie ciężkiego przedmiotu powoduje duże obciążenie pleców i kręgosłupa. Info Biznes - Biznesowe porady i ciekawostki

Pchanie przenosi ten wysiłek na mięśnie brzucha i barki, które lepiej zniosą obciążenie niż mięśnie pleców.Bóle pleców spróbuj wymienić buty.

Jeśli twoje buty są zużyte, za duże lub za małe, nie używaj wyściółki ani podparcia łuku, które może być Twoim problemem. Obuwie wpływa na umiejscowienie kręgosłupa, powodując ból pleców. Wymiana starego obuwia może uchronić Cię przed bólem pleców.Aby zapobiec bólom pleców, miej odpowiednie podparcie pleców podczas wylegiwania się. Meble nie zawsze są projektowane z myślą o tym, więc pamiętaj o dobrej postawie i podparciu pleców podczas siedzenia i leżenia. Na przykład, daj trochę wsparcia dolnej części pleców, umieszczając zwinięty ręcznik w dolnej części pleców.Leczenie bólu pleców należy rozpocząć od prostych środków, takich jak leki na ciepło i leki przeciwzapalne. Spokojnie i odpoczynek przez kilka dni może pomóc przywrócić mobilność. Odpoczywając, zapytaj swojego lekarza o typowe przeciwzapalne środki przeciwbólowe, które łagodzą ból. Należą do nich ibuprofen, acetaminofen i naproksen. Ból można złagodzić naprzemiennie zimnymi i gorącymi zabiegami.Zdrowa dieta nie tylko pomaga utrzymać wagę na dobrym poziomie, ale także zbilansowana zdrowa dieta z dużą ilością witaminy D utrzymuje mocne kości, co oznacza, że ??plecy pozostają mocne. Zbilansowana dieta jest ważna dla każdego aspektu zdrowia, więc nic dziwnego, że nie różni się to od zdrowia pleców.Chociaż możesz nie być w stanie dosięgnąć każdego zakątka i wyciągnąć wszystkich drobiazgów, które mają negatywny wpływ, możesz pozbyć się niektórych rzeczy, które mają największy wpływ i znacznie zwiększą twoje szanse na ochronę. Pozostań pozytywny i pamiętaj, co zostało omówione w tym artykule, dotyczące wiosennych porządków, które robisz w swoim domu.