• śr.. maj 29th, 2024

Solidne panele podłogowe dla każdego domu

ByRedaktor

mar 7, 2021

Wiele osób, które remontują mieszkanie, czy też urządzają je po zakupie od dewelopera, zastanawia się, co położyć na swojej podłodze.

Do wyboru mamy panele podłogowe, parkiety, wykładziny, czy deski drewniane. Wybór możliwości jest obecnie bardzo duży, możemy znaleźć różne grubości parkietów czy desek, dodatkowo wybieramy spośród różnych szerokości. Jeżeli posiadamy duże pomieszczenie, wówczas dobrym pomysłem są modele szersze, w małych pokojach powinniśmy dobierać panele czy też deski o mniejszej szerokości. Obecnie możemy zakupić modele paneli podłogowych, które posiadają okleiny imitujące każdy rodzaj drewna, od jasnych po ciemne. Oczywiście, kiedy zastanawiamy się nad zakupem, powinniśmy sprawdzić właściwości poszczególnych modeli, muszą być to oczywiście panele odporne na ścieranie, z wytrzymałą, grubą okleiną. Z pewnością zaletą paneli podłogowych jest ich wysokość, która jest niższa od modeli podłogowych desek, dlatego łatwiej możemy je dopasować przykładowo do płytek w przedpokoju. W przypadku kiedy chcielibyśmy położyć grubą deskę, często będziemy musieli zrobić także wylewkę przedpokoju, tak aby wypoziomować podłogę w całym mieszkaniu. W przypadku kuchni czy też łazienki możemy zastosować panele winylowe, ich zaletą jest duża łatwość ułożenia, możemy spotkać modele samoprzylepne, możemy dociąć je w każdy kształt bardzo szybko, za pomocą noża, a cieńsze modele za pomocą nożyczek. Solidne panele podłogowe dla każdego domu

Warto zwrócić uwagę na koszty, w przypadku deski czy też parkietów, będziemy musieli dodatkowo zapłacić specjaliście, który będzie układał podłogę, dodatkowo w grę wchodzi cyklinowanie, lakierowanie.

Warto pamiętać, że w przypadku podłogi drewnianej będziemy musieli nałożyć kilka warstw lakieru, co podnosi cenę ale także sprawia, że zajmuje to więcej czasu. W przypadku paneli jest to dość łatwa sprawa, podobnie w przypadku listew przypodłogowych możemy je przykleić lub też zamocować za pomocą tradycyjnych kołków. Dużym powodzeniem cieszą się obecnie panele winylowe moduleo – Greenfloor, możemy wybrać różne grubości, od trzech do siedmiu milimetrów, dzięki czemu możemy je nakleić nawet na obecną podłogę bez potrzeby jej zrywania. Z pewnością zaoszczędzi to dużo czasu, ale oczywiście należy pamiętać, iż podłoga musi być odpowiednio przygotowana i odtłuszczona. Wówczas panele będą dobrze się trzymały, i będą spełniały swoją rolę przez wiele lat.