• sob.. cze 15th, 2024

Odpocznij z całą rodziną w Kazimierzu Dolnym

ByRedaktor

lip 12, 2022

Kazimierz Dolny to znana miejscowość turystyczna, do której chętnie przyjeżdżają osoby z całej Polski, aby wypocząć w pobliżu natury, podziwiać historyczną zabudowę i zabytki.

Jest to również świetne miejsce wypadowe do pobliskich miejscowości, jak Puławy, Nałęczów, Janowiec, gdzie także znajdziemy mnóstwo atrakcji turystycznych, które warto zobaczyć.

Odpocznij z całą rodziną w Kazimierzu Dolnym

Wiele atrakcji znajdziemy w Kazimierzu Dolnym i okolicach

W Kazimierzu Dolnym znajdziemy wiele ciekawych zabytków, jak rynek ze studnią i pięknymi budynkami oraz kamienicami, spichlerze, bulwar nad Wisłą, kamieniołomy, Zamek i Baszta, Kościół Farny, okoliczne wąwozy lessowe, po których możemy wędrować. Możemy również wejść na górę Trzech Krzyży, z której rozpościera się piękny widok na cały Kazimierz Dolny, rzekę Wisłę i okolicę. W Kazimierzu Dolnym znajdziemy również wiele galerii, gdzie znajdziemy obrazy i inne dzieła lokalnych artystów. Z pewnością znajdziemy dla siebie niepowtarzalną pamiątkę z pobytu w Kazimierzu.

W Kazimierzu Dolnym odbywają się również jarmarki i festiwale, koncerty, wiele interesujących wydarzeń kulturalnych, które z pewnością warto zobaczyć. W okolicy znajdziemy również winnice, stoki narciarskie, trasy rowerowe i piesze, zatem możemy również wypoczywać aktywnie. W miasteczku znajdziemy wiele barów i restauracji, gdzie możemy smacznie zjeść. Dla turystów oferowane są liczne miejsca noclegowe w pensjonatach, pokojach i domkach do wynajęcia. Ciekawą ofertę posiada ośrodek Moje Miejsce Kazimierz, który położony jest pomiędzy Nałęczowem a Kazimierzem Dolnym. Są to wygodne domki dwulokalowe, przystosowane dla 6 osób.

Na miejscu znajdziemy parking, boiska do piłki nożnej, tenisa, siatkówki, badmintona, saunę, basen, jacuzzi, miejsce na ognisko i grilla, a dla najmłodszych duży plac zabaw z trampolinami i piaskownicą. Z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie, odpoczywając w ośrodku Moje Miejsce Kazimierz, wynajęte kazimierz domki to świetny sposób na urlop w dowolnej porze roku. Możemy zatem wybrać się do Kazimierza Dolnego z całą rodziną czy grupą znajomych, odpocząć od zgiełku miasta i codziennych obowiązków.

Zobacz też