• śr.. maj 29th, 2024

Co warto wiedzieć o rehabilitacji i fizjoterapii ruchowej

ByRedaktor

sty 4, 2021

Rehabilitacja może być szybkim sposobem na powrót do zdrowia po kontuzji, lepszego zrozumienia funkcjonowania własnego ciała lub po prostu skuteczniejszego wykorzystania go w sporcie, ćwiczeniach lub życiu codziennym.

Podobnie jak w przypadku większości stosunkowo nowych dziedzin terapii, istnieje wiele nieporozumień i błędnych stwierdzeń dotyczących fizjoterapii, ale fakty są dość proste. Mówiąc najprościej, fizjoterapia to alternatywny sposób leczenia, polegający na wykonywaniu specjalnych ćwiczeń i ruchów, które pomagają ludziom zapobiegać bólom, urazom i niepełnosprawnościom lub je leczyć. Rehabilitacja jest często używana zamiast lub w połączeniu z głównymi praktykami medycznymi, takimi jak zabiegi chirurgiczne lub leki. Co warto wiedzieć o rehabilitacji i fizjoterapii ruchowej

Chociaż fizjoterapia koncentruje się głównie na leczeniu bólu, przywracaniu funkcji mięśni i leczeniu urazów, jest również szeroko stosowana jako część programów treningowych dla odzyskania pełnej sprawności fizycznej.

Ludzie często ignorują nawracający lub długotrwały ból jako coś, z czym mogą sobie sami poradzić za pomocą leków czy odpoczynku. Nie można jednak pominąć znaczenia pracy z fizjoterapeutą i prawidłowo wykonywanych ćwiczeń fizycznych. Terapeuci to profesjonaliści odpowiednio wykwalifikowani i przeszkoleni, aby pomóc ludziom radzić sobie z bólem lub leczyć kontuzję w starannie zaprojektowany sposób, który nie spowoduje dalszych szkód. Współpraca z fizjoterapeutą może być dla ciebie korzystna, ponieważ może on pomóc zaprojektować dostosowany do indywidualnych potrzeb plan ćwiczeń terapeutycznych, który najlepiej odpowiada twoim indywidualnym potrzebom. Wśród wielu korzyści płynących z rehabilitacji są łagodzenie bólu, poprawa mobilności i wzmocnienie mięśni, a szpital rehabilitacyjny w Popielówku pomóc złagodzić lub zminimalizować ból u osób, które cierpią na przewlekły ból z powodu różnych przyczyn. U pacjentów, którzy tymczasowo utracili mobilność w wyniku operacji lub wypadku, rehabilitacja może pomóc przywrócić ruch i elastyczność stawów. Sportowcy i trenerzy fitness stosują fizjoterapię, aby wzmocnić swoje ciało i zapobiec powstawaniu kontuzji.