• sob.. kwi 13th, 2024

Budowanie kompetencji pracowników w dobie pandemii

ByRedaktor

wrz 21, 2021

W dzisiejszym świecie pełnym nowoczesnych technologii, które powoli wkradają się w każdą sferę naszego życia nie brakuje zawodów, które wciąż zmieniają zakres i obszary swoich działań.

Co za tym idzie, osoby wykonujące te zawody zobligowane są do ciągłego podwyższania swoich kompetencji. Poniżej znajduje się subiektywne zestawienie dynamicznie zmieniających się profesji.

MEDYCYNA
Medycy, czyli wszystkie osoby pracujące w służbie zdrowia. Jest to dziedzina, w której są zasady niezmienne, znane od wielu lat i takie, które podlegają zmianom bardzo często. W związku z globalnym rozwojem niemalże wszystkich obszarów życia, poziom zaawansowania i zachodzących zmian w medycynie jest jednym z największych w porównaniu do innych zawodów. Do tej grupy zaliczamy zarówno lekarzy, jak i pielęgniarki oraz ratowników medycznych.
Wielu z nas jest w stanie na podstawie własnych doświadczeń zauważyć, że – przykładowo – schemat postępowania przy udzielaniu pierwszej pomocy zmieniał się kilkukrotnie na przestrzeni ostatnich lat. Dlatego tak ważne jest aktualizowanie swojej wiedzy oraz uczestnictwo w różnego rodzaju szkoleniach. Sytuacja ta dotyczy również procedur we wszystkich dziedzinach medycyny, w tym stomatologii. Więcej informacji o szkoleniach stomatologicznych, które wpisują się wąską dziedzinę specjalizacji jaką jest endodoncja znajdziemy na stronie www.

BRANŻA BEAUTY

Rewolucje przechodzą również przez gabinety i salony kosmetyczne. Standardy zabiegów są na bieżąco podnoszone, a sposoby pielęgnacji ciała i pojawiające się możliwości wciąż zaskakują. Branża kosmetyczna ma nam coraz więcej do zaoferowania, zabiegi obejmują partie ciała, których nie było możliwości upiększać wcześniej. Szeroka paleta szkoleń dla kosmetologów zapewnia nowe miejsca pracy oraz przede wszystkim wysokiej jakości nowoczesne usługi.

Budowanie kompetencji pracowników w dobie pandemii

INŻYNIEROWIE

Zawody techniczne są kompleksowo informatyzowane, co z kolei owocuje zmianami w obrębie samego fachu, pojawianiem się zupełnie nowych stanowisk i odchodzeniem od profesji, które nie zapewniają rozwoju gospodarczego. Tak więc również i w tej dziedzinie bardzo ważne jest doszkalanie personelu, szczególnie w zakresie nowoczesnych technologii i optymalizacji procesów.

ARTYŚCI
Sztuka jest dziedziną niestety wciąż niedocenianą, choć szalenie potrzebną w społeczeństwie, szczególnie teraz w dobie przytłaczających zmian wynikających z pandemii. Klasycznie pojmowany zawód artysty dawno odszedł już do lamusa, nowoczesna sztuka niczym dzikie pnącze wije się pośród wielu różnych dziedzin, łącząc w sobie tradycyjne malarstwo i rzeźbę z multimediami. Być artystą w dzisiejszych czasach, to być człowiekiem renesansu – przedstawiciele sztuki nigdy nie byli wszechstronniej uzdolnieni.

Zobacz też