• wt.. lip 16th, 2024

Pranie tapicerki meblowej – od czego zależy cena usługi?

ByRedaktor

lip 2, 2024

Meble tapicerowane stanowią bardzo uniwersalny element wykończenia wnętrz i pasują do niemal każdego stylu urządzania mieszkań. Bez problemu można dobrać odpowiedni kolor, wzór oraz materiał tapicerki, by był ładny i funkcjonalny. By meble tapicerowane służyły jak najdłużej, niezbędne jest odpowiednie dbanie o ich stan. Ważne jest, by regularnie je czyścić i dbać o to, by tapicerka nie utrzymywała wilgoci. Jak prawidłowo zadbać o czystość mebli tapicerowanych i jaki jest koszt usługi ich prania? Ten artykuł przybliży tę tematykę.

Czy warto czyścić tapicerkę meblową samodzielnie?

Meble tapicerowane są doskonałą ozdobą wszystkich rodzajów wnętrz, jednak wymagają odpowiedniej dbałości, by przez długi czas prezentowały się jak najlepiej. Regularne czyszczenie i pranie sprawia, że nie rozwijają się w niej bakterie, a kolor się nie odbarwia. Istotne jest też bieżące usuwanie plam, by nie zostały na niej na stałe. 

Samodzielne pranie jest możliwe, jednak wymaga dokładności. Istnieją domowe sposoby na radzenie sobie z podstawowymi plamami, jednak nie z każdym zabrudzeniem się uporają. Chcąc porządnie wyczyścić meble tapicerowane, trzeba je starannie rozebrać i wykorzystać do prania profesjonalne detergenty, które nie należą do najtańszych.  

Czemu profesjonalna firma czyszcząca jest lepszym rozwiązaniem?

Dużo lepszym rozwiązaniem od samodzielnego czyszczenia mebli jest skorzystanie z profesjonalnej firmy zajmującej się praniem mebli tapicerowanych. Doskonałym przykładem jest tutaj Fabryka Czystości – pranie tapicerki Kraków, która oferuje kompleksową usługę prania tapicerki meblowej, począwszy od demontażu mebla, kończąc na jego ponownym montażu. 

W przypadku mebli, których nie da się wyczyścić u klienta, firmy takie oferują pranie w swojej siedzibie, wraz z usługą transportu mebla w dwie strony. Największą zaletą korzystania z usług takich firm jest z pewnością gwarancja, że mebel nie ulegnie uszkodzeniu na żadnym etapie czyszczenia. Atrakcyjna jest również cena, która często okazuje się niższa niż w przypadku samodzielnego zakupu detergentów.

Co wpływa na koszt prania mebli tapicerowanych?

Decydując się na usługę profesjonalnej firmy piorącej meble tapicerowane, warto przeprowadzić wycenę jeszcze przed rozpoczęciem jej wykonywania. Pozwoli to lepiej poznać koszt całego procesu. Zależny jest on od kilku istotnych czynników:

  • jakiej wielkości jest mebel,
  • jak skomplikowana jest jego konstrukcja,
  • czy możliwe jest pranie na miejscu,
  • jak mocne są zabrudzenia.

Warto zapoznać się z cennikiem dostępnym na stronie https://www.fabrykaczystoscikrakow.pl/cennik/, by poznać orientacyjny koszt całej usługi. Pozwoli to uniknąć zaskoczenia i przygotować się finansowo jeszcze przed zamówieniem wyceny końcowej. Znając orientacyjne ceny, można też oszacować, czy usługa będzie rzeczywiście tańsza od samodzielnego czyszczenia.

Czy wielkość miasta ma wpływ na koszt usługi prania mebli tapicerowanych?

W przypadku wielu usług porządkowych duże znaczenie przy wycenie ma wielkość miasta, w której funkcjonuje firma. Ma to związek z kosztami życia oraz ilością firm oferujących swoje usługi na rynku. W przypadku prania mebli tapicerowanych jednak różnice te są niewielkie, często wręcz pomijalne. Niezależnie od wielkości miasta plasują się one na podobnym poziomie, ponieważ w tym przypadku są bardziej uzależnione od kosztu zakupu odpowiednich detergentów oraz kosztów amortyzacji profesjonalnych urządzeń piorących, które są identycznie, niezależnie od miejsca funkcjonowania firmy. Z tego też powodu nie ma sensu szukanie ofert poza miejscem zamieszkania i dowożenia mebli do firm funkcjonujących poza dużym miastem.