• pon.. mar 20th, 2023

e-Lifestyle.pl

Poruszamy tematy związane z medycyną i zdrowiem

Naturalne i skuteczne kosmetyki przeciw zaskórnikom, wągrom i trądzikowi

ByRedaktor

maj 1, 2021

Świat roślin zapewnia nam szeroki wybór naturalnych składników aktywnych.

Starannie połączone i dobrane w naturalną pielęgnację skóry problematycznej, niektóre składniki ukazują swoje działanie antybakteryjne i oczyszczające w walce z zanieczyszczoną skórą, a jest to między innymi kora wierzby, oczar wirginijski, lukrecja, glinka zielona, bambus, zielona herbata i kwasy owocowe. Takich składników warto poszukiwać w kosmetykach o pielęgnacji skóry trądzikowej.

Naturalne i skuteczne kosmetyki przeciw zaskórnikom, wągrom i trądzikowi

Kosmetyki skuteczne na wągry i inne problemy skóry

W okresie dojrzewania, jak również w innych okresach wahań hormonalnych, szukamy skutecznych sposobów na usunięcie wyprysków, wągrów i zaskórników, które pojawiają się w najmniej oczekiwanym momencie. Naturalna pielęgnacja skóry profesjonalnymi kosmetykami pomaga w tym zakresie nie tylko dzięki pojedynczej substancji czynnej, ale kilku starannie dobranym ekstraktom roślinnym. Kosmetyki profesjonalne o odpowiedniej mocy działania dbają o trądzikową cerę, nie wysuszając jej i nie podrażniając.

W przypadku skóry dotkniętej zanieczyszczeniami, zaskórnikami, pryszczami i wągrami wyciąg z kory wierzby łagodzi zaczerwienienia i harmonizuje skórę jako całość. Stymuluje metabolizm skóry, rozluźnia martwe warstwy naskórka i wygładza pory. Wyciąg z kory wierzby pomaga zapobiegać powstawaniu pryszczy i zaskórników. Ekstrakt pozyskiwany z suszonych liści oczaru wirginijskiego działa kojąco na skórę i pomaga na zmniejszyć widoczność porów. Skórę trądzikową należy najpierw dokładnie, ale delikatnie oczyścić. Stosowanie żelu myjącego zawierającego naturalne wyciągi roślinne to łagodny, ale skuteczny sposób na oczyszczenie skóry poprzez usuwanie sebum z porów. Naturalne składniki aktywne również pomagają poprawić wygląd skóry. Po oczyszczeniu warto również zastosować lekki, szybko wchłaniający się krem, który dodatkowo wspiera skórę w walce z zanieczyszczeniami.

Jeśli przed ważnym spotkaniem pojawi się zaskórnik lub pryszcz albo wągry, na ratunek mogą przyjść profesjonalne kosmetyki z wyciągiem z dobroczynnych roślin. Ważne jest, aby skórę trądzikową delikatnie oczyszczać i nawilżać każdego dnia.