• wt.. lip 16th, 2024

Opanuj sztukę podróżowania dzięki tym pomysłom

ByRedaktor

mar 17, 2021

Podróżowanie może obejmować wiele różnych rzeczy, w zależności od tego, kogo o to zapytasz lub z kim o tym porozmawiasz.

Wszyscy wiemy, że podróż do nowej lokalizacji może być fajna, ale nadal powinieneś mieć plan, aby nie marnować pieniędzy. Spróbuj skorzystać z poniższych wskazówek, aby stworzyć lepszy plan.Podczas podróży spakuj dużo przekąsek i jedz je przez cały dzień. Najlepsze są przekąski, które dłużej zapewniają uczucie sytości. Dobrymi pomysłami są migdały, suszone owoce, orzechy nerkowca, pełnoziarniste krakersy i suszona wołowina. Kiedy pakujesz przekąski, które cię sycą, wydajesz mniej pieniędzy na posiłki. Dodatkowo podtrzymuje energię, dzięki czemu możesz więcej zwiedzać w ciągu dnia.Poproś znajomego lub członka rodziny, aby zawiózł Cię na lotnisko. Możesz zaoszczędzić na opłacie za taksówkę i długoterminowych opłatach za parkowanie. Wiele osób z radością wyświadczy ci tę przysługę, zwłaszcza jeśli chcesz się odwzajemnić później, gdy wyjeżdżają na wakacje.Wymień zamek w bagażu na zamek szyfrowy. Wiele sztuk bagażu jest wyposażonych w zamki i klucze. Klucze się gubią. Nie żeby to miało znaczenie. Zamki są tak tanie, że można je od razu zerwać. Całkowite wyrzucenie ich i zastąpienie ich mocniejszym zamkiem szyfrowym nie byłoby złym pomysłem.Jeśli planujesz wybrać się w podróż, powinieneś wcześniej spojrzeć na mapy i wybrać najlepszą drogę. Upewnij się, że masz wystarczająco dużo pieniędzy na benzynę i jedzenie. Opanuj sztukę podróżowania dzięki tym pomysłom

Możesz z wyprzedzeniem wybrać, gdzie się zatrzymasz, aby nie tracić czasu na szukanie stacji benzynowej.Aby uniknąć wysokich kursów wymiany w innych krajach, zatrzymaj się w bankomacie swojego banku po wyjściu z lotu.

Duże banki uzyskują znacznie lepsze kursy wymiany niż osoby prywatne, więc wycofanie pieniędzy, gdy już je zdobędziesz, jest bezproblemowym i niedrogim sposobem na zdobycie potrzebnej waluty.Kupując bilety lotnicze, kup je z jak największym wyprzedzeniem. Z dwumiesięcznym wyprzedzeniem najtańsze loty są dostępne za pośrednictwem linii lotniczych. Jeśli wiesz, że podróżujesz na wakacje, szczególnie ważne jest, aby kupić bilety lotnicze jak najwcześniej, aby uzyskać najtańsze bilety.Podczas planowania podróży rozważ skorzystanie z funkcji licytacji dostępnych na kilku stronach internetowych, aby zabezpieczyć zakwaterowanie w hotelu. Możesz licytować pokoje hotelowe po drastycznie obniżonych cenach, ale nie wiesz, w którym hotelu się zatrzymasz, dopóki nie obciążą Twojej karty kredytowej. Korzystając z tej metody, często można uzyskać co najmniej 50 procent zniżki od normalnej stawki za pokój.Zanim wyruszysz w podróż do nowego miejsca, poznaj różne kursy wymiany walut. Powinieneś rozumieć wartość dolara w każdym konkretnym miejscu i dokładnie wiedzieć, ile czujesz się komfortowo wydając. Zwiększy to Twoją zabawę i zmniejszy wydatki.Jeśli wybierasz się na wakacje do parku narodowego, powinieneś otrzymać przepustkę sezonową do parku narodowego. Karnety można kupić za 50 USD i są one świetną okazją, ponieważ obejmują wszystkie parki narodowe przez cały rok.Zimowe podróże mogą przyczyniać się do grypy i przeziębienia o tej porze roku, dodając okropny element do stresu związanego z wakacjami lub zimą. Przed wyjściem udaj się do gabinetu lekarskiego i zaszczep się przeciw grypie. Myj ręce lub stale używaj środka dezynfekującego, ponieważ większość zarazków rozprzestrzenia się przez kontakt.To prawda, że ​​podróżowanie może być świetną zabawą. To powiedziawszy, nadal musisz planować, aby zaoszczędzić pieniądze i na wypadek sytuacji awaryjnych. Zawsze możesz dopracować swoje plany podróży, aby uwzględnić te rzeczy i nie tylko. Mamy nadzieję, że te wskazówki dały ci kilka przydatnych porad, jak stworzyć lepszy plan podróży.

Zobacz też