• sob.. kwi 13th, 2024

Utrzymuj swój samochód w formie dzięki tym pomocnym wskazówkom

ByRedaktor

kwi 27, 2019

Jeśli czujesz się nieswojo, ufając pierwszej opinii o tym, co jest nie tak z twoim samochodem, nie przejmuj się tym.

W rzeczywistości jest to bardzo dobra rzecz. Zawsze zadawaj pytania i nalegaj, aby mechanik uzasadnił każdą poważną naprawę, którą zaleca.Zachowaj szczególną ostrożność podczas dotykania części elektronicznych samochodu. Nie należy dotykać przewodów, chyba że cały system jest wyłączony. Należy zwrócić uwagę na etykiety ostrzegawcze na różnych częściach samochodu; dotykanie niektórych części może być niebezpieczne, nawet gdy samochód jest wyłączony.Porozmawiaj ze swoim technikiem, aby ustalić, czy wcześniej pracowali przy twoim samochodzie. Jeśli mówią, że tak, powinno to być dobrą wskazówką, że mają pewne pojęcie o tym, co należy zrobić, aby Twój samochód wrócił do formy.Skorzystaj z bezpłatnych przeglądów, ale nie każ im tylko naprawić wszystkiego na liście. Prawdopodobnie zostanie dodany jeden lub dwa dodatkowe elementy, które nie są bezwzględnie konieczne. Jeśli masz mało gotówki, zapytaj technika, które przedmioty są najważniejsze, aby samochód działał bezpiecznie. Zrób to natychmiast i zaoszczędź na resztę pracy.Komunikuj się ze swoim mechanikiem tak często, jak to możliwe. Wyjaśnij problemy, które napotkałeś w swoim samochodzie i nie wahaj się zadawać pytań mechanikowi, jeśli nie rozumiesz w pełni potrzebnych napraw. Zapytaj o ceny i nie pozwól mechanikowi naprawiać samochodu, dopóki w pełni nie zrozumiesz opłat.Podejmij działania, jeśli uważasz, że oszukał Cię warsztat lub dealer. Powiadom jednego z menedżerów i daj mu szansę na zwrot pieniędzy. Jeśli nadal nie jesteś zadowolony, skontaktuj się z lokalnym biurem Better Business Bureau, aby złożyć skargę. Twoje miejskie lub stanowe biuro spraw konsumenckich jest również dobrym źródłem informacji.Przed oddaniem samochodu do mechanika spróbuj sam zorientować się, co jest nie tak. Utrzymuj swój samochód w formie dzięki tym pomocnym wskazówkom

Jeśli wiesz, na czym polega problem, możesz zaoszczędzić pieniądze, a także łatwo zidentyfikować każdy warsztat, który próbuje Cię oszukać.

Jak zapewne słyszałeś, niektórzy mechanicy będą kłamać na temat problemu, aby zarobić więcej pieniędzy.Upewnij się, że Twój technik samochodowy ma kwalifikacje do pracy przy Twoim konkretnym samochodzie. Pojazdy silnikowe to skomplikowane maszyny, a każda marka ma unikalne cechy. Niektóre marki wymagają specjalnych narzędzi, części i procedur. Wielu standardowych techników samochodowych albo nie ma tych elementów, albo nie ma ich łatwo dostępnych. Bez tych przedmiotów nie mogą naprawić twojego pojazdu.Zawsze powinieneś mieć przy sobie podnośnik i koło zapasowe. Zazwyczaj są one uwzględniane przy zakupie samochodu. Nie musisz tkwić w miejscu, którego nie znasz i musisz dużo zapłacić za holowanie. Możesz dużo zaoszczędzić, wykonując samodzielnie zadania.Jeśli potrzebujesz nowych opon, nie używaj tych z garażu lub złomowiska. Zużyte opony nie są dobrym wyborem, ponieważ mogą być zużyte lub już załatane. Fabrycznie nowe opony są drogie, ale są dobrą inwestycją i pomogą zachować bezpieczeństwo.Jeśli planujesz podróż, upewnij się, że pojedziesz i oddasz samochód do serwisu. Zaplanuj to trochę wcześniej, aby nie spieszyć się z wykonaniem tego w ostatniej chwili. Nawet jeśli Twój samochód jest w porządku, chcesz mieć pewność, że bez problemu dojedziesz do celu iz powrotem.Jak wiecie ze wskazówek zawartych w tym artykule, są rzeczy, które możesz zrobić, jeśli chodzi o utrzymanie samochodu w dobrym stanie. To, że sam nie jesteś mechanikiem, nie oznacza, że ​​musisz być podatny na potencjalne oszustwa. Mów, co myślisz, bądź proaktywny, a następnie powierz swój samochód wybranym przez siebie dłoniom.

Zobacz też