• wt.. lip 16th, 2024

Węże do maszyn i urządzeń hydraulicznych

ByRedaktor

lut 2, 2021

Ważnym elementem systemów hydraulicznych, są węże, które umożliwiają doprowadzenie odpowiedniej ilości oleju pod ciśnieniem, do wszystkich elementów maszyny.

Cały system hydrauliczny musi działać bez zarzutu, nie może dojść do żadnych szczelności, przewód hydrauliczny posiada uszczelki, złączki, które mogą doprowadzić do rozszczelnienia. Dlatego też należy zwracać uwagę, aby wybierać węże hydrauliczne jak najlepszej jakości, muszą być one dobrane do panujących warunków w danym urządzeniu, czy maszynie. Muszą posiadać odpowiednie certyfikaty, spełniać normy na określone temperatury i ciśnienie. Oczywiście w przypadku węża bardzo ważna jest średnica, musimy dobrać ją odpowiednio do całego systemu, średnica nie może być zbyt mała ponieważ wówczas może wzrosnąć ciśnienie, w przypadku zbyt dużego węża ciśnienie może spaść. Należy pamiętać że w przypadku awarii urządzeń, maszyn budowlanych spowodowanych zużyciem, przecięciem przewodu hydraulicznego, możemy zbyt skazani na dość wysokie koszty postojów, praca nie zostanie wykonana na czas. Dlatego też powinniśmy raz na pewien czas dokładnie sprawdzić wszystkie elementy systemu hydraulicznego. Węże do maszyn i urządzeń hydraulicznych

Sprawdzamy węże jeżeli zlokalizujemy wycieki możemy dokręcić złączkę, jeżeli jednak nic to nie pomaga powinniśmy sprawdzić także uszczelkę, niekiedy wymiana samej uszczelki pozwala pozbyć się awarii.

Jednak czasem może się okazać że konieczna będzie wymiana całego węża hydraulicznego. Musimy oczywiście kupić nowy jeżeli jest taka możliwość, lub też zamówić identyczny wąż hydrauliczny, o tych samych właściwościach. Możemy znaleźć firmy które zajmują się wytwarzanie węży hydraulicznych. Jedną z tego rodzaju firm jest Dracon zakuwanie węży hydraulicznych odbywa się w sposób profesjonalny, dobierany jest odpowiedni materiał, średnica, należy oczywiście pamiętać o odpowiedniej długości węża. Musi spełniać wszystkie standardy dotyczące wytrzymałości pod względem temperatury jak również ciśnienia. Oczywiście wąż musi być także dokładnie sprawdzony, musi przejść testy ciśnieniowe, dopiero odpowiednio sprawdzony wąż hydrauliczny może być zastosowany w naszej maszynie lub też urządzeniu.

Zobacz też