• niedz.. gru 5th, 2021

e-Lifestyle.pl

Poruszamy tematy związane z medycyną i zdrowiem

Jeśli lubisz styl retro możesz go wykorzystać w swoim domu

ByRedaktor

kw. 15, 2021

W pomieszczeniach styl retro może być nie tylko vintage, ale posiadać również nowoczesne akcenty.

W takim stylu urządzania wnętrz znajdziemy różne motywy, takie jak odważne kolory i wzory, materiały w kwiecisty deseń, delikatne koronkowe wstawki i postarzane mebli do każdego pomieszczenia w domu.

Jeśli lubisz styl retro możesz go wykorzystać w swoim domu

Jest wiele sposobów aby urządzić salon w stylu retro

Bardzo łatwo jest stworzyć klimat retro w salonie, a jeśli podoba ci się ten styl, możesz go również zastosować w kuchni, łazience czy sypialni. Możesz również łączyć go ze stylem vintage lub nowoczesnym, co może stanowić ciekawe rozwiązania. Drewniane meble i ramy można przekształcać z różnym stopniem postarzania, aby z łatwością utrwalić styl vintage. Jeśli masz ochotę wykorzystać szeroką paletą kolorów, połącz kolor biały z szarym, błękitnym i najjaśniejszym różem. Możesz również powiesić kryształowy żyrandol, aby dopełnić wystrój jaki ma salon retro. Zainwestuj w sporą witrynę czy kredens ze szklanym frontem i ustaw staromodne filiżanki, świeczniki, szkło, talerzyki i miseczki.

Aby uzyskać nowoczesny wystrój w stylu retro, umebluj salon oszczędnie za pomocą wyrazistej sofy i kilku przemyślanych akcesoriów. Miłośnicy kiczu vintage z pewnością umeblują swój salon w stylu retro. Mocne połączenie ekstrawaganckich wzorów kwiatowych, puf i foteli w stylu retro tworzy swobodną, ciągle ewoluującą przestrzeń, do której można dodawać coraz to nowe elementy wystroju. Możesz również wprowadzać meble w stylu jak z lat 50. i 60. Z pewnością ich odważne formy i kolory doskonale uzupełniają projekt salonu w stylu retro. Nie musisz być fanem białych powierzchni, zwiewnych koronek i kwiatowych nadruków, aby uzyskać efekt retro w salonie. Jeśli wolisz ciekawe linie i łączenie wielu kolorów, styl retro z połowy ubiegłego wieku będzie ci odpowiadał.

Porady, jak urządzić salon w stylu retro znajdziesz na stronie https://zona-design.pl/blog/post/19_salon-retro?page_type=post. Z pewnością tak umeblowany pokój będzie się wyróżniał wśród pomieszczeń urządzonych w nowoczesnym, minimalistycznym czy tradycyjnym stylu.