• sob.. kwi 13th, 2024

Wczesne wykrycie problemów z jamą ustną to łatwiejsze leczenie

ByRedaktor

sie 24, 2021

Możesz myśleć, że kontrole w gabinecie stomatologicznym polegają na oczyszczeniu zębów.

Ale dentysta robi o wiele więcej niż tylko usuwanie kamienia nazębnego podczas wizyty. Regularne wizyty u dentysty są ważne, ponieważ pozwalają dentyście przykładowo na wczesne wykrywanie niewielkich ubytków i próchnicy zębów. Im wcześniej zaczniesz leczyć zęby, tym mniejszy będzie to wydatek, a procedury krótsze i mniej bolesne.

Wczesne wykrycie problemów z jamą ustną to łatwiejsze leczenie

Zapobiegaj chorobom jamy ustnej odwiedzając stomatologa

Wiele osób z chorobami przyzębia nawet nie zdaje sobie sprawy, że je ma. Podczas wizyty stomatolog powie, jak można wyleczyć taki stan skutecznie i zapobiegać nawrotom. Dentysta zbada również plomby, aby upewnić się, że są one bezpieczne i znajdzie te, które są wadliwe lub próchnicowe i wymagają ponownego wypełnienia. Twój stomatolog i higienistka mogą również pomóc w utrzymaniu dobrych nawyków higieny jamy ustnej i poinformować, jak można poprawić zdrowie i ochronę zębów i dziąseł.

Problemy z zębami zwykle należą do jednej z dwóch kategorii, a są to próchnica zębów i choroby dziąseł, jednak stomatolog może pomóc ci zwalczyć oba te problemy. Próchnica to zniszczenie szkliwa i zębiny, czyli warstw zęba. Dzieje się tak, gdy bakterie żyjące w jamie ustnej rozwijają się na zębach z powodu pozostałości pokarmów. Wytwarzają one kwasy, które mogą niszczyć szkliwo i powodować próchnicę, a ten stan może wystąpić w każdym wieku. Próchnica powoduje ubytki zębów wymagające wypełnienia plombą lub leczenia kanałowego. Choroba dziąseł i przyzębia to przewlekła infekcja bakteryjna, która atakuje dziąsła i kości podtrzymujące zęby, co może prowadzić do zapalenia dziąseł i poważniejszej formy choroby dziąseł zwanej paradontozą. Nieleczone choroby dziąseł powodują z czasem utratę zębów.

W zapobieganiu chorobom zębów i jamy ustnej może nam pomóc stomatolog bielsko to miasto, w którym znajdziemy wiele gabinetów stomatologicznych. Nie ma jednego uniwersalnego planu leczenia stomatologicznego. Niektórzy ludzie muszą odwiedzać dentystę raz lub dwa razy w roku, a inni mogą potrzebować częstszych wizyt.