• sob.. cze 15th, 2024

Sepia czy czerń i biel? Pomysły na zdjęcia swoich dzieci

ByRedaktor

kwi 25, 2020

Każdy ma swoją historię do opowiedzenia, a coraz więcej osób zwraca się do fotografii jako narzędzia do wyrażania siebie lub rejestrowania ważnych momentów w życiu.

Jako nauka, która rozwinęła się i znacznie zmieniła wraz z postępem technologii, ważne jest, aby być na bieżąco z poradami od osób doświadczonych i posiadających wiedzę w tej dziedzinie.Dobra wskazówka fotograficzna, która może Ci pomóc, to nie bać się, że Twoja praca zostanie skrytykowana przez inne osoby. Umieszczanie tam swojej pracy może sprawić, że poczujesz się bezbronny, ale bardzo cenna jest wiedza o tym, jak inni postrzegają twoją pracę. Może ci bardzo pomóc.Jeśli z jakiegoś powodu nie możesz korzystać ze statywu podczas robienia zdjęć, zawsze opieraj górną część ciała na twardej powierzchni. Wstrzymaj oddech, jeśli możesz, podczas oddawania strzału. Zminimalizuje to drgania podczas naświetlania, zapewniając wyraźniejsze zdjęcia. Jednak statyw jest zawsze najlepszy.Świetną wskazówką fotograficzną jest nie bać się popełniania błędów. Błędy są częścią procesu uczenia się. Jeśli powstrzymujesz się od zrobienia zdjęcia, bo boisz się popełnić błąd, tracisz szansę na naukę. Musisz pamiętać, że popełnianie błędów jest kluczowe w nauce.Dobrą wskazówką fotograficzną jest przypomnienie sobie, że mniej znaczy więcej. Nie myśl, że dodając więcej elementów do swojego ujęcia, uczynisz je bardziej interesującym. Jeśli już, więcej rzeczy tylko zdezorientuje widza. Prostota to coś, o czym należy pamiętać podczas komponowania zdjęć.Jeśli fotografujesz na zewnątrz lub w miejscu skąpanym w oświetleniu zewnętrznym, sprawdź, czy lampa błyskowa jest odpowiednia. Chcesz go wyłączyć, jeśli jest skąpany w jasnym świetle słonecznym lub w innych naprawdę jasnych warunkach. Włącz lampę błyskową ponownie, gdy znajdujesz się w mocnym cieniu lub w ciemniejszych obszarach.Kiedy masz do czynienia ze słabymi ustawieniami oświetlenia i nie masz statywu, postaraj się być świadomy czasu otwarcia migawki. Sepia czy czerń i biel? Pomysły na zdjęcia swoich dzieci

Upewnij się, że ma mianownik większy niż ogniskowa obiektywu.

W przeciwnym razie nie będziesz w stanie uchwycić ostrych obrazów.Nigdy nie stój pod obiektami podczas fotografowania ludzi lub zwierząt. Nie ma nic bardziej niepochlebnego niż patrzenie na nos osoby na zdjęciu, podczas gdy kąt skierowany w górę zniekształca również inne rysy twarzy. Stań przynajmniej równolegle do swoich poddanych. Jeśli to możliwe, ustaw się na lekko podniesionej wysokości, aby osiągnąć najlepsze wyniki.Zbliż się do obiektu. Gdy zauważysz coś, co chcesz sfotografować, zrób zdjęcie. Następnie podejdź bliżej i zrób lepsze zdjęcie. Jeśli Twój obiekt wypełni kadr, pomoże to widzowi docenić i zrozumieć Twoje zdjęcie. Robiąc zdjęcie, zbliżaj się, aż upewnisz się, że zdjęcie będzie przedstawiać obiekt.Aby poeksperymentować z fotografią, pobaw się czasem otwarcia migawki. Mniejsza prędkość oznacza, że ​​migawka jest otwarta dłużej i może uchwycić ruch. Zdjęcia wodospadu z długim czasem otwarcia migawki sprawiłyby, że woda wyglądała jak jeden ciągły ruch. Krótsze czasy otwarcia migawki pozwalają uchwycić akcję i są często używane w fotografii sportowej. Zdjęcie wodospadu w tym przykładzie wyraźnie pokazuje każdą kroplę wody.Dzięki tym pomocnym wskazówkom możesz przejść dalej w rozwijaniu umiejętności, które znacznie poprawią uchwycone obrazy. Przećwicz nowo poznane techniki i zastosuj je do zdjęć rodzinnych, wydarzeń, biznesu i spraw społecznych. Każdy może trzymać aparat w dłoni, ale tylko ci, którzy zwracają uwagę na szczegóły, uwiecznią chwile w sposób umiejętny i artystyczny.

Zobacz też