• wt.. lip 16th, 2024

Jak uprawiać marihuanę indoor

ByRedaktor

sie 19, 2021

Coraz więcej krajów umożliwia uprawę marihuany w celach rekreacyjnych, często jest to trzy lub też cztery rośliny, tego rodzaju prawo funkcjonuje przykładowo w Holandii.

Z pewnością wiele osób decyduję się na hodowle w domu ze względu na możliwość tworzenia przyjaznych warunków. Jak wiadomo uprawa tej rośliny w Europie na zewnątrz nie jest zbyt korzystna, ponieważ będziemy dość długo oczekiwali na plony. Z pewnością aby właściwie przygotować miejsce powinniśmy zakupić specjalistyczny osprzęt, dzięki niemu możliwe jest wykonanie specjalnego namiotu czy też pojemnika w którym będziemy uprawiali konopie.

Jak uprawiać marihuanę indoor

Specjalistyczne namioty do uprawy konopi indyjskich

Oczywiście namioty pozwalają na uzyskanie optymalnych warunków, w tym przypadku oczywiście stosujemy specjalne podstawki, doniczki, w zależności od tego jaki sposób uprawy przyjmiemy możemy wybrać różnego rodzaju systemy. Jeżeli będziemy sadzili konopie w doniczkach z glebą, wówczas wystarczy dobranie odpowiedniej gleby o odpowiednim pH, oraz wykorzystanie specjalistycznych nawozów. Dodatkowo także możemy wykorzystać uprawę hydroponiczną, w tym przypadku możemy połączyć doniczki za pomocą specjalnych rurek łączących, gdzie woda będzie obiegała cały system.

Oczywiście powinniśmy zadbać o odpowiednie oświetlenie, może być to specjalistyczny panel LED, można oczywiście wykorzystać tradycyjne żarówki jednak pamiętajmy o tym iż będą one emitowały dużą ilość ciepła, poza tym są one dość energochłonne. W przypadku kiedy będziemy chcieli wykorzystać pomieszczenie uprawowe wówczas powinno ono posiadać możliwość montażu oświetlenia, w tym przypadku powinniśmy zwrócić zwrócić uwagę na jakość stelaża. Powinien być on na tyle solidny abyśmy mogli bez problemu zawiesić nawet cięższy panel. Oczywiście należy także zwrócić uwagę na szczelność całego namiotu tak aby zachować w nim odpowiednią wilgotność.

Wielu hodowców zastanawia się jak zrobic growbox, z pewnością można wykorzystać dostępne gotowe pomieszczenia uprawowe, dodatkowo także w specjalistycznych sklepach posiadających akcesoria do uprawy marihuany możemy zakupić całe niezbędne oświetlenie, donice, także glebę czy też nawozy które będą najlepsze dla tego typu upraw.