• śr.. maj 29th, 2024

Planujesz wycieczkę na kemping? Wypróbuj te wskazówki!

ByRedaktor

kwi 27, 2021

Niezależnie od tego, czy podróż na kemping będzie krótka, czy długa, zawsze są rzeczy, o których należy pamiętać podczas podróży.

Zbyt wiele osób wybiera się na kemping bez wcześniejszego przeczytania tego. W tym artykule omówimy informacje i wskazówki, które powinieneś znać przed wyruszeniem.Zanim wyruszysz na długo oczekiwaną wycieczkę na kemping, upewnij się, że obszar, na którym planujesz biwakować, nie wymaga pozwolenia na biwakowanie. Jeśli zdarzy ci się rozbić obóz w miejscu, które go wymaga, a go nie dostałeś, możesz spotkać się z dość dużym mandatem lub grzywną od lokalnego leśniczego.Przeprowadź wiele badań na swoim kempingu i upewnij się, że oferuje wszystko, czego będzie potrzebować Twoja grupa. Rozważ indywidualne potrzeby każdego kampera, aby mieć pewność, że każdy jest pod opieką. Zmniejsza to potrzebę dokonywania dostaw lub, w najgorszym przypadku, zbyt szybkiego zakończenia podróży.Obóz może być fajny, ale trzeba być przygotowanym. Przygotuj się w pełni przed wyjazdem na kemping. Jeśli biwakujesz w nowym miejscu, przed wyjściem z domu zapoznaj się z lokalną przyrodą, geografią i klimatem.Podczas biwakowania gotuj proste obiady, takie jak „gulasz hobo”. Po prostu przynieś ziemniaki, mięso mielone i warzywa. Pokrój warzywa i ziemniaki na swoim kempingu. Używając folii aluminiowej jak miski, włóż składniki do środka i zwiń folię, aż jedzenie zostanie przykryte. Połóż folię na rozgrzanych kamieniach lub węglach przy ognisku, a w końcu będziesz miał smaczny „gulasz”.Kemping często brzmi jak świetna zabawa i tak jest; jednak wymaga specjalnego przygotowania. Zanim wyruszysz na kemping po raz pierwszy, upewnij się, że przeprowadziłeś badania na temat namiotów, jedzenia i przetrwania dzikiej przyrody. Może zadecydować o różnicy między świetną podróżą a niebezpieczną.Nawet jeśli próbujesz uciec od luksusów życia, warto zabrać ze sobą coś ładnego na kemping. Planujesz wycieczkę na kemping? Wypróbuj te wskazówki!

Zabierz ze sobą lekki, łatwy do przenoszenia przedmiot, taki jak dobra czekolada, śmietanka do kawy lub inny element przypominający o domu.

Małe luksusy mogą sprawić, że wszystko będzie przyjemniejsze!Upewnij się, że masz wszystko, czego potrzebujesz przed wyjazdem na kemping. Ostatnią rzeczą, jakiej potrzebujesz, to zapomnieć o czymś niezbędnym, takim jak namiot lub śpiwór. Upewnij się, że sprawdziłeś potrzebne przedmioty i utwórz listę przed wyjazdem, aby mieć pewność, że masz wszystko, czego chcesz.Kiedy dzieci są na imprezie kempingowej, ważne jest, aby poinformować je o zasadach, gdy tylko tam dotrzesz. Muszą mieć ścisłe wytyczne, których muszą przestrzegać, w przeciwnym razie mogą zostać zranieni lub zirytować innych. Na przykład porozmawiaj z nimi o krzykach i o tym, jak ich głosy mogą przeszkadzać innym. O wiele trudniej jest egzekwować zasady po kilku dniach pobytu, więc ruszaj wcześnie.Upewnij się, że wiesz, jak rozpalić ognisko, zanim wyruszysz do lasu. Jeśli masz trudności z rozpaleniem ognia, poszukaj materiałów do podpalania, które możesz zabrać ze sobą. Te materiały ułatwiają prawie każdemu rozpalenie ognia na miejscu.Pakując ubrania na kemping pamiętaj, że najlepiej ubierać się warstwami. W ten sposób możesz dodać lub zdjąć ubranie, aby było ci wygodniej. Weź ze sobą płaszcz przeciwdeszczowy, który możesz założyć na każdą inną warstwę, aby był suchy, gdy pada deszcz.Nie ma potrzeby, aby Twoja podróż była bummerem, ponieważ nie byłeś przygotowany na niektóre z najbardziej podstawowych rzeczy, które towarzyszą kempingowi. Dzięki temu artykułowi zostaniesz profesjonalistą na kempingu! Baw się dobrze na świeżym powietrzu i zaskocz wszystkich swoją nową wiedzą podczas podróży.

Zobacz też