• pt.. cze 2nd, 2023

e-Lifestyle.pl

Poruszamy tematy związane z medycyną i zdrowiem

Proste porady, które pomogą Ci kontrolować astmę

ByRedaktor

kwi 26, 2019

Zdiagnozowanie astmy to przerażająca rzecz do usłyszenia.

Nikt nie chce wiedzieć, że ma stan, z którym będzie musiał żyć na zawsze. Jednak dowiedzenie się, że masz astmę, daje szansę nauczenia się, jak z nią walczyć. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak kontrolować astmę.Twoja astma powinna być dobrze kontrolowana, aby zapobiec atakom. Faktem jest, że konserwacja i zapobieganie to najlepsze sposoby na uniknięcie kryzysu. Współpraca robocza z lekarzem lub specjalistą pozwoli Ci kontrolować objawy i leki, które odpowiadają Twoim konkretnym potrzebom.Jeśli nie jesteś w formie, solidny schemat ćwiczeń może pomóc złagodzić objawy astmy. Faktem jest, że niewystarczający wysiłek fizyczny może łatwiej doprowadzić organizm do wyczerpania. Przekraczając swoje granice, wzmacniasz funkcje niezbędne dla ogólnej równowagi twojego ciała, zmniejszając prawdopodobieństwo, że twoje ciało zwariuje.Świetną wskazówką, która może pomóc w przezwyciężeniu ataku astmy, jest spróbowanie wypicia kilku filiżanek kawy. Kawa może pomóc w ataku astmy, ponieważ kofeina otwiera drogi oddechowe. Z otwartymi drogami oddechowymi będziesz w stanie oddychać znacznie lepiej.Dobrą wskazówką, która może Ci pomóc, jeśli Twoje dziecko ma astmę, jest zrobienie wszystkiego, co w Twojej mocy, aby edukować swoje dziecko na temat astmy. Małe dzieci nie mają pojęcia, czym jest astma ani jak na nie wpływa, więc Twoim zadaniem jest informowanie ich i pomaganie im w przezwyciężeniu jej.Nigdy nie pal w pobliżu dziecka z astmą, bo możesz je zabić! Bierne palenie stanowi ogromne zagrożenie dla zdrowia i bezpośrednio wpływa na rozwój astmy. Nigdy nie pozwalaj nikomu palić w pobliżu Twojego dziecka i naucz je nie palić samemu jako dorosły.Jeśli masz przykry kaszel, który nie ustępuje, zapytaj lekarza, czy może to być związane z astmą. Astma może wywołać zarówno kaszel, jak i zapalenie oskrzeli. Proste porady, które pomogą Ci kontrolować astmę

Leczenie zapalenia oskrzeli wywołującego astmę różni się od leczenia normalnego kaszlu, a ustalenie, czy astma jest częścią problemu, pomoże szybko uzyskać ulgę w kaszlu.Istnieją dwa rodzaje leków na astmę, które są używane przez ludzi podczas polowania na ulgę w ich stanie.

Jednym z nich jest długoterminowy lek leczący, a drugi kontrolujący atak astmy. Twój lekarz może zalecić jeden z nich lub ich kombinację.Jeśli nie rozumiesz wczesnych objawów astmy, poszukaj częstszych objawów, które nasilają się, takich jak: kaszel, świszczący oddech i ucisk lub ból w klatce piersiowej. Jeśli objawy nie pozwalają Ci zasnąć w nocy lub Cię obudzić, natychmiast skontaktuj się z alergologiem.Upewnij się, że masz inhalator, że używasz go we właściwy sposób. Znajdź spokojne miejsce i postępuj zgodnie z instrukcjami producenta. Inhalator jest użyteczny tylko wtedy, gdy zawarty w nim lek faktycznie dostanie się do płuc. Wdychając powietrze, rozpyl odpowiednią ilość inhalatora do ust. Upewnij się, że wstrzymałeś oddech na 10 sekund lub dłużej, aby leki dostały się do płuc.Jeśli masz dzieci z astmą, regularnie sprawdzaj swój dom. Najczęstszymi wyzwalaczami ataków astmy u dzieci są kurz, pleśń i inne szkodliwe zarodniki w powietrzu. Sprawdzanie domu raz w roku pod kątem tych zanieczyszczeń powietrza jest skutecznym sposobem zapobiegania i leczenia ataków astmy u Twojego dziecka.Istnieje wiele sposobów zapobiegania, kontrolowania i leczenia objawów astmy. To była tylko próbka wielu różnych opcji. Astma dotyka tak wielu z nas na świecie, że badania nad nowymi możliwościami leczenia nigdy się nie kończą. Możesz żyć z astmą i nadal prowadzić normalne, szczęśliwe życie.

Zobacz też