• sob.. kwi 13th, 2024

Rożek niemowlęcy – skuteczna ochrona dziecka

ByRedaktor

kwi 13, 2021

Zapewne wiemy o tym, że jeśli zdecydujemy się na dziecko to jego wychowanie nie jest wcale takie proste jak mogłoby się wydawać.

Nie chodzi tutaj o późniejsze lata, a przede wszystkim o początki. Można powiedzieć, że przez pierwsze 2 lata takim dzieckiem trzeba się praktycznie cały czas zajmować i go pilnować, aby nie zrobiło sobie krzywdy. Na pewno wymaga to od nas jako rodziców sporej odpowiedzialności. Jednak teraz skupmy się na pierwszych dniach jego życia.

Rożek niemowlęcy – zadbajmy o bezpieczeństwo

Na dzień dzisiejszy możliwe jest skuteczne ułatwienie sobie tego, aby się nim zajmować. Wcale nie jest to zbyt kosztowne, gdyż wystarczy tylko zakupić sobie rożek dla dziecka. Wtedy jego noszenie stanie się o wiele łatwiejsze, ale przede wszystkim także bezpieczniejsze. Bez wątpienie kwestia bezpieczeństwa jest tutaj najważniejsza. To jednak jeszcze nie wszystko, gdyż dziecko w takim rożku będzie czuło się zdecydowanie bardziej komfortowo co także ma ogromne znaczenie. Istnieje spora szansa na to, że nie wszyscy słyszeli o czymś takim jak odruch Moro. Czym on jest?
Rożek niemowlęcy – skuteczna ochrona dziecka

Rożek niemowlęcy – zapobieganie odruchowi Moro

W rzeczywistości są to niespodziewane bodźce takie jak nagłe ruchy, zmiana pozycji czy temperatury ciała. Warto wspomnieć o tym, że wszystko to dzieje się w zasadzie bezwarunkowo i jest instynktowną reakcją dziecka na zagrożenie, która pojawia się najczęściej w pierwszych 4 miesiącach życia. Właśnie w tym celu z pomocą może przyjść nam rożek niemowlęcy, który jest w stanie skutecznie zatrzymać ten odruch przez co jednocześnie zarówno my sami jak i nasze dziecko będziemy o wiele bardziej spokojni. Jak zatem widać taki rożek może przynieść wiele korzyści. Na sam koniec powiedzmy sobie jeszcze o tym, że jest on w stanie uchronić nasze dziecko przed ewentualnym upadkiem, gdyż wtedy nasz chwyt jest o wiele bardziej stabilny. Musimy pamiętać o tym iż jego odpowiedni wybór nie jest wcale taki prosty, ponieważ trzeba zwracać uwagę na wiele parametrów.

Zobacz też