• sob.. cze 15th, 2024

Torby wielokrotnego użytku pomagają chronić środowisko

ByRedaktor

maj 22, 2021

Ponieważ coraz więcej krajów na całym świecie nakłada zakazy dotyczące używania plastikowych toreb na zakupy, coraz chętniej sięgamy po torby wielokrotnego użytku wyprodukowane z przyjaznych dla środowiska materiałów.

Najbardziej odpowiednią i wszechstronną alternatywą dla powszechnej, wszechobecnej plastikowej siatki, są z całą pewnością torby bawełniane. Nasza planeta jest zaśmiecona stosami plastikowych reklamówek i woreczków, dlatego musimy działać jak najszybciej, aby zapobiec dalszym szkodom dla środowiska i nas samych.

Torby wielokrotnego użytku pomagają chronić środowisko

Wytrzymała i ekologiczna torba bawełniana na zakupy

Aby chronić nasze środowisko przed wszechobecnym plastikiem, możemy zacząć używać worków i toreb bawełnianych na zakupy. Dodatkowo wybierając torby wielokrotnego użytku z przyjaznych i ekologicznych materiałów pomagamy chronić paliwa kopalne zapobiegamy przedostawaniu się do atmosfery gazów cieplarnianych, towarzyszących wytwarzaniu plastiku. Wpływ toreb wielokrotnego użytku na środowisko jest niewielki tylko wtedy, gdy rzeczywiście używamy ich regularnie. Jeśli kupujemy płócienną lub bawełnianą torbę na zakupy, jednorazowe jej użycie i przechowywanie w szafce lub wyrzucenie to prawie to samo, co używanie plastikowej torby.

Niestety, ludzie poddają recyklingowi mniej niż 5 procent plastiku na poziomie globalnym, co stanowi małą ilość przy prawie 1 bilionie plastikowych toreb używanych na całym świecie rocznie. Warto zatem wdrożyć bardziej ekologiczne rozwiązanie i zamienić siatki plastikowe na płócienne, jutowe czy bawełniane torby na zakupy. W ostatnich latach jesteśmy świadkami dużego nacisku na używanie bawełnianych toreb na zakupy wielokrotnego użytku jako ekologicznej alternatywy dla plastikowych toreb. Są to torby z przyjaznych materiałów, wszechstronne, ekologiczne i można je prać oraz używać nawet przez kilka lat.

Z pewnością torba bawełniana na zakupy sprawdzi się doskonale nie tylko w sklepie spożywczym. Również kupując ubrania, środki czystości czy kosmetyki możemy poprosić o zapakowanie produktów do własnej torby, zamiast do reklamówki plastikowej, nadal oferowanej w wielu sklepach.