• sob.. lut 24th, 2024

Zapewnij swojej rodzinie świeżą żywność dzięki ekologicznemu ogrodnictwu

ByRedaktor

kwi 25, 2020

Czy zawsze chciałeś mieć piękny grządek z różami, ale po prostu nie jesteś pewien, jak sprawić, by rosły? Jeśli tak, możesz potrzebować wspaniałych wskazówek dotyczących ekologicznego ogrodnictwa.

Niezależnie od tego, czy próbujesz wyhodować kwiaty, czy rzędy cebuli, te wskazówki mogą pomóc Ci już dziś rozpocząć tworzenie całkowicie naturalnego ekologicznego ogrodu.Podczas gdy Matka Natura w końcu wykona pracę niezbędną do stworzenia kompostu z podwórkowego stosu, nawet jeśli nie jest on aktywnie pielęgnowany, możesz pomóc jej, dodając do mieszanki kompostowy starter. Startery kompostu, dostępne w centrach ogrodniczych, dodają do gleby mikroorganizmy, które przyspieszają proces gnicia.Naucz się skutecznie podlewać swój ogród. Wąż do namaczania można położyć w ogrodzie i pozostawić przy niskim ciśnieniu wody. To uwalnia Cię od konieczności ręcznego podlewania roślin, dzięki czemu możesz wykonywać inne prace ogrodnicze. Uważaj jednak na sadzonki – nadal są delikatne i trzeba je podlewać ręcznie.Obejmij dżdżownice w ekologicznym ogrodzie! Dżdżownice to najlepszy przyjaciel ekologicznego ogrodnika. Dzięki drążeniu tuneli i odlewom bogatym w azot mogą pomóc w napowietrzeniu gleby. Poprawia to ilość tlenu, który dostaje się do korzeni rośliny, poprawia zdolność zatrzymywania wody i utrzymuje luźną i nadającą się do uprawy glebę. W rzeczywistości zbierają bardzo potrzebne minerały z podglebia ogrodu do wierzchniej warstwy gleby, gdzie rośliny mogą czerpać największe korzyści. Robaki te również rozdrabniają twardą glebę, co jest szkodliwe dla wzrostu korzeni.Możesz zaoszczędzić czas, używając węży nasiąkliwych. Zamiast stać z wężem przez długi czas lub musieć ponownie napełniać pojemnik, ustaw niskie ciśnienie wody i pozwól wężowi usiąść obok rośliny, którą należy podlać. Nie zapomnij później zakręcić wody.Używaj roślin, które współpracują ze sobą. Niektóre rośliny pobierają składniki odżywcze z gleby, podczas gdy inne utrwalają te same utracone składniki odżywcze. Zapewnij swojej rodzinie świeżą żywność dzięki ekologicznemu ogrodnictwu

Tradycyjnie warzywa są sadzone w płodozmianie ze względu na zdolność niektórych upraw do uzupełniania naturalnego azotu w glebie.

Możesz jednak skorzystać z tej wiedzy, łącząc w pary „rośliny towarzyszące”.Nie krzywdź swoich rodzimych stworzeń. Niektóre zwierzęta mogą w naturalny sposób ograniczyć populację owadów; jednym z takich przykładów dobrego drapieżnika szkodników jest nietoperz. Nietoperze są dobrze znane z tego, że są konsumentami owadów. Ponieważ Twój ogród może czasami wyglądać jak smaczna uczta dla tych maleńkich stworzeń, posiadanie nietoperzy w pobliżu może pomóc w naturalnym zmniejszeniu ich populacji, bez użycia szkodliwych pestycydów.Wykorzystaj osłony przeciwmrozowe dla swoich roślin, gdy robi się zimno. Mróz może powodować formowanie się maleńkich kryształków lodu w twojej roślinie i rozdrabnianie naturalnego, miękkiego miąższu rośliny. Pojemniki na mleko i inne tworzywa sztuczne mogą pomóc w tworzeniu zamkniętego środowiska wokół rośliny. Idealnie chcesz chronić swoją roślinę przed narażeniem na zimne powietrze z zewnątrz.Jeśli masz problem ze ślimakami lub innymi owadami, wspaniałym organicznym pestycydem kontaktowym jest ziemia okrzemkowa. Możesz go kupić w większości centrów ogrodniczych i jest dostępny w postaci białego proszku. Jest to materiał ścierny, który zabija stworzenia, uszkadzając skórę ślimaków i stawy owadów.Zbadaj rośliny przed przyniesieniem ich do domu. Kiedy próbujesz uzyskać najlepsze rośliny do swojego organicznego krajobrazu, powinieneś poświęcić czas na edukację. Wybierz rośliny, które są odpowiednie do warunków wzrostu, które już masz, zamiast próbować budować środowisko dla rośliny, której nie zaplanowałeś właściwie.Wspaniałą rzeczą w tych wskazówkach jest to, że dotyczą one ogólnie ogrodnictwa ekologicznego. Nie ma więc znaczenia, czy planujesz uprawiać owoce, warzywa, drzewa, krzewy czy kwiaty, wskazówki zawarte w powyższym artykule pomogą Ci zacząć. Twój kciuk nie zmieni koloru na zielony z dnia na dzień, ale zaczniesz uczyć się, jak być ekologicznym.

Zobacz też