• śr.. maj 29th, 2024

Blepharoplastyka – kiedy i dlaczego warto z niej skorzystać?

ByRedaktor

lip 8, 2021

Opadające powieki to zmora wielu osób. Często odbierają pewność siebie i poczucie atrakcyjności. Mało tego, przez ten problem wyglądamy na starszych niż w rzeczywistości jesteśmy. Kremy i maści nie są w stanie nam w tym pomóc. Jak więc sprawić, by nasz spojrzenie było pełne powabu? Z pomocą może przyjść plastyka powiek, czyli blepharoplastyka.

Czym jest blepharoplastyka?

Być może nazwa blepharoplastyka brzmi bardzo skomplikowanie, ale wyjaśnienie jej okazuje się być bardzo proste. Takim mianem określono plastykę dolnych i górnych powiek. Jest to specjalny zabieg chirurgiczny, przy którym stosuje się znieczulenie miejscowe. Na czym on polega? Lekarz medycyny estetycznej lekko nacina powiekę i usuwa nadmiar skóry oraz tkanki tłuszczowej. Na samym końcu ranę zszywa nitką. Popularna jest również plastyka dolnej powieki. Chirurg nacina skalpelem linię poniżej rzęs i wycina nadmiar skóry. Zabieg kończy się w momencie, gdy rozcięcie zostaje zszyte. Szerszy opis i wyjaśnienia dotyczące zabiegu możliwe są do uzyskania na stronie https://derm-estetyka.pl/plastyka-powiek-lifting-powiek-101.html/ – która szczegółowo przedstawia omawiany proces oraz objaśnia wszystkie przed jak i pooperacyjne wymogi.

Na zabieg ten decydują się najczęściej panie, które skończyły 40 lat, jednak zdarzają się młodsze klientki. Ciekawostką jest fakt, że na blepharoplastykę bardzo często decydują się gwiazdy koreańskiego popu.

Kiedy korzystać z blepharoplastyki?

Najczęstszym punktem zapalnym jest poprawa wyglądu. Plastyka powiek ma sprawić, że będziemy czuć się o wiele lepiej we własnej skórze. Ponętne spojrzenie to coś, czego bardzo pożądamy. Dzięki niemu wyglądamy młodziej i możemy kusić otoczenie. Sprawia ona, że wyglądamy na wypoczęte i zadowolone z życia. Problem z opadającą powieką zwiększa się wraz z wiekiem. Wtedy to skóra staje się mniej elastyczna i cięższa.

Opadające powieki mają również negatywne znaczenie dla zdrowia. Ten mankament przyczynić się może nawet do pogorszenia wzroku, ponieważ zawęża pole widzenia. Jeżeli problem jest ogromny (opadanie poniżej linii rzęs) to sygnał do działania. Dlatego też w tym przypadku zabieg blepharoplastyki jest wręcz wymagany.

Jak przygotować się do zabiegu korekty powiek?

Zanim zdecydujesz się na zabieg, porozmawiaj z lekarzem. Koniecznie powiedz mu o tym, czy pijesz alkohol lub palisz papierosy. Nie zatajaj również tego, że masz jakieś schorzenia współistniejące. Poinformuj go również o lekach, jakie przyjmujesz na stałe lub stosowałaś w ciągu ostatnich kilku miesięcy. Doktor wyśle Cię on na niezbędne badanie, które sprawdzą Twój stan zdrowia. Najczęściej sprawdzany jest poziom elektrolitów oraz glukozy w krwi. Oprócz tego w „zestawie” są tradycyjne badania laboratoryjne krwi. Od ich wyników zależy to, co będzie działo się dalej. Przed samym zabiegiem powinnaś zrezygnować z używek (papierosy i alkohol w szczególności). Aspiryna i witamina E są również niewskazane. Te należy odstawić najpóźniej do 10 dnia przed zabiegiem. Jeśli chcesz poznać szczegółowo wszystkie zalecenia przedoperacyjne, odwiedź stronę internetową należącą do Derm-Estetyka Gdynia – na pewno pomoże w rozwiązaniu odpowiedzi na nurtujące cię pytania.

Kto decyduje się na plastykę powiek

Wśród klientów najczęściej spotyka się kobiety. Okazuje się jednak, że mężczyzn wcale nie jest tak niewielu. Jako, że problem ten dotyczy wieku, to na zabiegach pojawiają się osoby powyżej 40 lub 50 roku życia. Nie jest to jednak jedyną regułą.