• sob.. lut 24th, 2024

Fachowa regeneracja turbiny powinna być ostatecznością

ByRedaktor

lut 1, 2021

Turbosprężarka, jak wszystkie inne mechaniczne składniki, z których może być skonstruowany współczesny samochód, wymaga odpowiedniej, systematycznej konserwacji.

Praktyka dbania o utrzymanie dobrego stanu posiadanej turbosprężarki, praktyka, dzięki której minimalizuje się groźbę częstego korzystania z usługi profesjonalnej regeneracji turbiny, powinna stać się naczelną zasadą każdego użytkownika auta z turbo. Jeśli samochód z dnia na dzień zaczyna tracić dawne osiągi, z silnika zaś wydobywają się niepokojące dźwięki (zazwyczaj podobne do syczenia albo szurania) – to kluczowa dla tematu tego artykułu problematyka konserwacji turbosprężarki została najprawdopodobniej zaniedbana. Warto pomyśleć zawczasu o cyklicznym kontrolowaniu sprawności turbiny, ponieważ jest ona bardzo mocno narażona na różnego rodzaju usterki, co szczególnie ujawnia się przy złych nawykach użytkowania pojazdu.

Fachowa regeneracja turbiny powinna być ostatecznością

Jak skutecznie działać, żeby samochód rzadko potrzebował regeneracji turbiny?

Naszym zdaniem do dobrego działania turbiny najbardziej przyczynia się olej silnikowy. Polecamy nie oszczędzać w trakcie jego zakupu, wysoka jakość oleju i jego regularna wymiana sprawią, że wszelkie komponenty turbosprężarki będą się zużywały bardzo powoli. Z naszego bogatego doświadczenia zawodowego wynika, że właśnie zapominanie przez użytkowników samochodów o konieczności wymiany oleju silnikowego jest przyczyną większości awarii turbin. Ponadto należy co jakiś czas pamiętać o czynności zastępowania starego filtra powietrza nowym. Jest to niezwykle łatwa, tania i wydajna praktyka konserwacji.

Jeśli masz jakiekolwiek problemy z turbosprężarką w swoim ukochanym samochodzie, zapraszamy do naszej firmy – regeneracja turbiny jest usługą, którą pasjonujemy się od dawna. Na naszej stronie internetowej znajdziesz mnóstwo dodatkowych porad dotyczących tego, jak dbać o turbosprężarkę. Jesteśmy ludźmi, którym można w tej kwestii zaufać – żadna turbina nie ma przed nami sekretów.

Zobacz też