• wt.. lip 16th, 2024

Jak żyją Polacy?

ByRedaktor

wrz 1, 2020

Styl życia Polaków jest coraz gorszy – szybki, siedzący, pełen niezdrowego jedzenia. Fast food to okropna rzecz, nie można poddać się modzie na restauracje oferujące takie jedzenie.

Polacy pracują przy komputerach, mają problem z sercem, otyłością, dolegliwości żołądkowe oraz wątrobowe. Nie wolno na to pozwolić. Zwolnienie tempa, czas na obserwowanie przyrody, rozwijanie własnego hobby, rozmowy ze znajomymi, spotkania towarzyskie od czasu do czasu to najlepsza decyzja. Miło jest spędzać czas spokojnie, optymalnie, twórczo. Taki styl życia to podstawa, niejedna osoba potrzebuje tak funkcjonować oraz cieszyć się własnym życiem.
Jakie błędy popełniają Polacy?

Błędów jest sporo:

  • Siedzący tryb życia
  • Brak czasu i chęci uprawiania sportu
  • Oglądanie telewizji godzinami w niewygodnej pozycji, w bezruchu – a przecież można oglądać film pedałując na rowerku stacjonarnym. Jest to doskonałe rozwiązanie dla każdego człowieka.
  • Uzależnienie od komputera i telefonu komórkowego
  • Uzależnienie od papierosów i alkoholu
  • Uzależnienie od używek takich, jak trawka, narkotyki i dopalacze
  • Częste imprezy w oparach dymu oraz alkoholu
  • Brak życia rodzinnego, prywatnego, izolowanie się od innych ludzi.


Polacy chętnie siedzą, oglądają telewizję oraz tyją. Jest to zabójczy styl życia, na który nie warto się godzić. Co zatem robić? Zmienić dietę, zacząć się ruszać, zrezygnować z kolejnego serialu w telewizji czy gier komputerowych. Na pewno takie postępowanie opłaci się – schudniemy, poprawi się nastrój, samopoczucie będzie o niebo lepsze. Każdy potrzebuje odpoczynku, jest to naturalne. Jednak nie można liczyć na to, że taka zmiana od razu da efekty. Musi być trwała, aby człowiek odczuł zmianę. Człowiek ruszający się, aktywny, ma lepszy metabolizm, lepiej trawi i czuje się o wiele lepiej. Jest to jak najbardziej oczywista rzecz dla każdego człowieka. Zdrowie i ruch są nierozwiązalnie ze sobą powiązane. Osoby aktywne są szczupłe, dłużej żyją, mniej chorują. Jest to na pewno dobre rozwiązanie, a każda osoba potrzebuje wybrać własną drogę życia. Polacy tyją, ponieważ siedzą, a siedzący tryb życia na pewno nie jest godny polecenia, jest on zabójczy i szkodliwy.