Schody dywanowe imponują swoim charakterystycznym designem.
Jak sama nazwa wskazuje, konstrukcja składa się ze stopni i podstopnic, dzięki czemu schody zyskują swój charakterystyczny wygląd jak rozłożony dywan. Zgodnie z wymaganiami statycznymi konstrukcja nośna schodów dywanowych może być wykonana z blachy stalowej o grubości zaledwie 5-8 mm. Ostateczna powłoka może również składać się z równie filigranowej drewnianej osłony. Widok z dołu schodów dywanowych można zrealizować na różne sposoby. Dolna strona schodów może być również pokryta tą samą drewnianą osłoną, która jest używana na górnej stronie.
Schody dywanowe dla ambitnych rozwiązań projektowych
Możesz wybrać tradycyjne, eleganckie, nowoczesne, a nawet współczesne drewniane schody. Możesz także wybierać spośród szerokiej gamy słojów, wykończeń i wzorów, które z łatwością uzupełnią i dopasują się do istniejącego stylu wnętrza w twoim domu. Dodatkowo posiadacz drewnianej klatki schodowej zawsze ma możliwość jej renowacji lub odnowienia poprzez pomalowanie na inny kolor, lub wykonanie patynowania za pomocą bejcy. Bardzo ważne jest również, aby klatka schodowa była wygodna i bezpieczna w użytkowaniu oraz zapewniała swobodny dostęp do wyższego piętra.
Drewno ma nieosiągalny naturalny charakter i rodzimość, z którą nie może się równać żaden inny materiał budowlany. Drewno jest podstawą sztuki budowania schodów, a po latach stosowania schodów w domach wciąż można tworzyć innowacyjne i nowe wrażenia projektowe w nowoczesnej architekturze za pomocą schodów wykonanych w drewnie. Zaprojektowane schody muszą spełniać normy i wymagania budowlane. Projektant lub wykonawca musi posiadać duże doświadczenie, zmierzyć otwory i inne ważne wymiary pod instalację klatki schodowej. Klient powinien mieć możliwość podglądu przyszłej klatki schodowej w 3D i wprowadzenia zmian w razie potrzeby.
Wybierz schody dywanowe wykonane z wysokiej jakości materiału drewnianego i wykończone nowoczesnymi preparatami utrwalającymi, jak olej, lakier, bejca czy farba. Ten rodzaj schodów zyskuje na popularności dzięki trendom, które faworyzują mniejsze domy i bardziej zrównoważone pomieszczenia, nie zajmują również wiele miejsca.