• sob.. kwi 13th, 2024

Moc owoców acai

ByRedaktor

sie 5, 2020

Jagody acai stały się w ostatnim dziesięcioleciu hitem przyspieszającym odchudzanie. Te niewielkich rozmiarów owoce zwykle w naszym kraju można kupić w postaci tabletek z zawartością owoców, bądź soku.

Nie wszyscy znają zasadnicze właściwości tych jagód, rosnących na żyznych glebach lasów południowoamerykańskich. A w końcu to rodowici mieszkańcy tego regionu Ameryki Południowej stosowali je już w XIX stuleciu, zwłaszcza w kłopotach żołądkowych, czy też problemach skórnych.
Owoce acai są źródłem substancji odżywczych, które są niezbędne dla właściwego działania organizmu. Oprócz antyoksydantów z właściwościami przeciwutleniającymi, mającymi wpływ na minimalizowanie ryzyka rozwoju takich chorób jak cukrzyca, jaskra, opryszczka, spadek odporności albo choroby układu sercowo-naczyniowego, nowotwory, w swoim składzie mają 18 aminokwasów. Jagody i kwasy omega w nich zawarte wzmagają pracę mózgu, poprawiają koncentrację, mają również znaczenie dla wyglądu włosów, ciała i paznokci.
Jagody to ogromne zgrupowanie witamin z grupy A, B i C mających znaczenie w wielu procesach mających miejsce w naszym ustroju.
W końcu owoce acai odgrywają rolę w odchudzaniu.

Oczywiście uzyskanie określonego celu nie będzie możliwe bez wprowadzenia właściwego odżywiania i treningów.

Niemniej dzięki zawartości błonnika, a w łączonych preparatach również chromu, kofeiny z jagodami acai zbijanie wagi może być prostsze. Wokół owoców Acai rosnie mnóstwo mitów. Warto podkreślić, że same jagody nie doprowadzą do utraty masy ciała, ani też nie wyleczą wymienianych schorzeń, bądź nowotworów. Mają za zadanie wspomagać te procesy.