• wt.. lip 16th, 2024

Personal Finance może być łatwy dla każdego!

ByRedaktor

maj 27, 2020

Niewiele osób chce rozmawiać o swoich finansach osobistych.

Jest to temat tabu, który w ostatnich latach również stał się nieco bolesny, a ludzie mają coraz mniej pieniędzy na swoich kontach bankowych. Nasze życie finansowe stało się życiem przetrwania zamiast planowania przyszłości. Poniżej znajdziesz informacje i sugestie, jak możesz mieć jedno i drugie. Możesz przetrwać każdy stan ekonomiczny i mieć plan na przyszłość.Popraw swoje umiejętności w zakresie finansów osobistych dzięki bardzo przydatnej, ale często pomijanej wskazówce. Upewnij się, że bierzesz około 10-13% swoich wypłat i odkładasz je na konto oszczędnościowe. Pomoże ci to znacznie w trudnych ekonomicznie czasach. Wtedy, gdy nadejdzie nieoczekiwany rachunek, będziesz miał środki na jego pokrycie i nie będziesz musiał pożyczać i płacić odsetek.Aby uniknąć katastrof w finansach osobistych, upewnij się, że masz w banku równowartość co najmniej trzymiesięcznego wynagrodzenia. Oznacza to, że jeśli napotkasz trudności, na przykład utratę pracy lub inne nieoczekiwane wydatki, takie jak naprawa domu lub samochodu, będziesz w stanie pokryć koszty.Upewnij się, że wydajesz mniej pieniędzy, niż zarabiasz. Tak łatwo jest umieścić nasze codzienne przedmioty na kartach kredytowych, ponieważ po prostu nie możemy sobie na to pozwolić, ale to początek katastrofy. Jeśli nie możesz sobie na to pozwolić, idź bez niego, dopóki nie będziesz mógł.Aby upewnić się, że rachunki nie prześlizgną się przez szczeliny i nie zostaną nieopłacone, skonfiguruj system archiwizacji, który pozwoli Ci śledzić wszystkie rachunki i terminy ich spłaty. Jeśli większość rachunków płacisz online, upewnij się, że korzystasz z usługi, która wyśle ​​Ci przypomnienia, gdy zbliża się termin płatności.Jeśli próbujesz ograniczyć ilość pieniędzy, które wydajesz każdego miesiąca, ogranicz ilość mięsa w swojej diecie. Mięso na ogół będzie droższe niż warzywa, co z czasem może zwiększyć Twój budżet. Personal Finance może być łatwy dla każdego!

Zamiast tego kupuj sałatki lub warzywa, aby zmaksymalizować zdrowie i wielkość portfela.Jeśli szukasz sposobów na zaoszczędzenie pieniędzy, rozważ porzucenie telefonu stacjonarnego.

Jeśli wszyscy w Twoim gospodarstwie domowym mają telefon komórkowy, po co Ci telefon stacjonarny? W większości przypadków połączenia z niego są i tak droższe i nie musisz wydawać pieniędzy na drugi telefon, gdy Twój telefon komórkowy będzie działał dobrze.Czasami Twoja ocena kredytowa może zostać skompensowana przez jednoczesne zamknięcie wszystkich kont kart kredytowych. Możesz nadal płacić na wszystkich swoich kontach, ale rozważ noszenie tylko jednej lub dwóch kart w torebce lub portfelu w dowolnym momencie. Będziesz zmuszony do starannego wyboru zakupów kredytowych i unikania pokus.Jeśli próbujesz rozpocząć budżet za pomocą programu, staraj się unikać wydatków gotówkowych. Łatwo jest zapomnieć o zakupach gotówkowych i nie uwzględniać ich, ponieważ są one znacznie trudniejsze do śledzenia za pomocą oprogramowania do budżetowania. Zamiast tego używaj kart debetowych lub kredytowych, gdy tylko jest to możliwe, aby Twoje wydatki były widoczne.Zapisz wszystkie swoje wydatki według kategorii. Na przykład, umieszczając wszystkie rachunki za media w jednej kategorii, a rachunki za karty kredytowe w innej. Pomoże Ci to zorganizować i ustalić priorytety rachunków. Będzie to również pomocne w ustaleniu, jakie wydatki należy ograniczyć, aby zaoszczędzić pieniądze.Twoja przyszłość należy do ciebie. Tylko Ty możesz dokonywać wyborów, których potrzebujesz, aby zapewnić sobie dobry obraz sytuacji finansowej. Sugestie, które zostały tutaj przedstawione, są sposobem na uzyskanie kontroli i wykonanie ciężkiej pracy niezbędnej, aby jutro było trochę lepsze finansowo.

Zobacz też