• wt.. lip 16th, 2024

Top 5 najlepszych prezentów na Pierwszą Komunię Świętą dla dziewczynki

ByRedaktor

cze 23, 2023

Pierwsza Komunia Święta to wyjątkowe przeżycie i jedna z pierwszych poważnych uroczystości w życiu każdej małej dziewczynki. Tak ważne wydarzenie warto uczcić odpowiednio dobranym prezentem, który będzie nie tylko dopasowany do okazji, ale również do potrzeb i zainteresowań dziecka. Niestety, nie jest to zadanie łatwe, głównie z uwagi na bardzo szeroką ofertę rynkową, która potrafi zawrócić w głowie i skutecznie utrudnić podjęcie ostatecznej decyzji. Aby ułatwić Ci wybór, przedstawiamy dziś ranking 5 najlepszych prezentów komunijnych dla dziewczynki.

1. Prezenty z motywem religijnym

Stojąc przed wyborem prezentu na Pierwszą Komunię Świętą, nie należy zapominać, że jest to wydarzenie religijne, które związane jest z pogłębieniem wiary dziecka i zaznaczeniem jego przynależności do Kościoła. Z tego powodu dobrym pomysłem na prezent będą pamiątki i różnego rodzaju przedmioty o charakterze religijnym.

Wiele osób kierujących się tym tropem decyduje się na zakup ładnego wydania Biblii lub Pisma Świętego z dedykacją. Bez wątpienia jest to piękny prezent, jednak może okazać się zbyt poważny, jak na samodzielny podarunek. Dużo lepszym pomysłem może okazać zakup pięknej biżuterii z motywem religijnym. Taki medalik komunijny będzie idealnym połączeniem tradycji, wiary oraz dziewczęcego zamiłowania do mody, co na pewno spodoba się obdarowanej.

2. Elektroniczne prezenty komunijne

Kolejnym bardzo dobrym pomysłem mogą okazać się prezenty elektroniczne, które w obecnym czasie są wyjątkowo pożądane przez dzieci w każdej grupie wiekowej. Co więcej, tego typu podarunek można w prosty sposób dopasować do zainteresowań dziecka. Do wyboru mamy aparaty fotograficzne dla małych fanek robienia zdjęć, odtwarzacze muzyki dla aspirujących piosenkarek lub uniwersalny smartwatch, czy tablet.

Nieco droższą opcją może być dobry laptop lub komputer stacjonarny, na zakup, których często decydują się rodzice chrzestni lub dziadkowie dziecka. Niezależnie od naszego wyboru prezent elektroniczny powinien posłużyć dziecku przez kilka dobrych lat i dać ogromną radość z jego użytkowania.

3. Biżuteria na prezent komunijny

Prezentem komunijnym, który szczególnie dobrze sprawdzi się w przypadku dziewczynki, będzie odpowiednio dobrana biżuteria. Ten ponadczasowy podarunek będzie mógł towarzyszyć dziecku przez całe dalsze życie, przypominając o tym ważnym dniu. Do wyboru mamy tu zarówno różnego rodzaju komplety biżuterii, kolczyki, bransoletki, jak i wspomniane wcześniej medaliki z symbolem religijnym.

Poszukując biżuterii, która idealnie sprawdzi się, jako prezent dla małej dziewczynki warto przeczytać artykuł „Jaka biżuteria na komunię dla dziewczynki? Zobacz nasze 10 propozycji”, w którym zawarto wyjątkowo trafne inspiracje i pomysły. Warto również pamiętać, że dodanie niewielkiego graweru z datą lub dedykacją z pewnością podniesie wartość sentymentalną biżuterii i jeszcze bardziej podkreśli istotę tego dnia.

4. Sportowe prezenty komunijne

Rower to jeden z tych prezentów komunijnych, który nigdy nie wychodzi z mody. Oczywiście trendy zmieniają się błyskawicznie i dziś zamiast rowerów górskich dziewczynki marzą głównie o różowych rowerach miejskich z koszem, jednak sama idea pozostaje ta sama. Warto jednak pamiętać, że rodzaj, kolor oraz rozmiar roweru najlepiej jest skonsultować z rodzicami dziecka.

Innym pomysłem na sportowy prezent dla dziewczynki lubiącej przebywać na świeżym powietrzu będą rolki. Wybór modelu wysokiej jakości i w ulubionym kolorze dziecka na pewno wywoła uśmiech na twarzy i wzbudzi chęć do regularnego wysiłku fizycznego, tak istotnego w dzisiejszych czasach.

5. Czytnik e-booków na prezent komunijny

Ostatnim z prezentowanych przez nas pomysłów na prezent komunijny będzie czytnik e-booków. Jest to podarunek, który szczególnie spodoba się małym fankom literatury, których w naszym kraju przybywa z roku na rok. Nowoczesny czytnik pozwoli dziecku oddawać się pasji czytania w każdych warunkach bez konieczności noszenia ze sobą ciężkich książek. Tego typu prezent jest również dobrą inwestycją, ponieważ powinien posłużyć dziecku przez kilka, a nawet kilkanaście lat.