• pon.. mar 20th, 2023

e-Lifestyle.pl

Poruszamy tematy związane z medycyną i zdrowiem

Lista wyprawkowa czyli to, co kochamy najbardziej

ByRedaktor

sty 27, 2022

Spodziewanie się upragnionego dziecka, to najpiękniejszy moment w życiu każdej przyszłej mamy. Szczególnie, jeśli za chwilę narodzi się nasza ukochana córeczka lub wymarzony synek. I przychodzi czas na skompletowanie wyprawki dla noworodka.

Każdy z nas przygotowuje się do tego w inny sposób. Jedni rodzice już od połowy ciąży mają spakowane torby, które zabiorą do szpitala, inni przygotowanie wyprawki zostawiają na ten ostatni moment, tzn. tuż przed lub zaraz po porodzie. 

Kiedy właściwie wszystko jest już dostępne w sklepach nie ma obaw, że czegoś zabraknie. Można odnieść jednak czasem wrażenie, że wtedy ucieka wiele tych pięknych chwil, które związane są z okresem przygotowania. Czy w tych działaniach może być coś piękniejszego od delektowania się chwilą kompletowania wyprawki dla noworodka?

Wyprawka do szpitala

Wyzbywamy się wtedy strachu i tak zwanej paniki. Od czego warto zacząć? Przede wszystkim pakujemy dokumenty potrzebne do porodu. Niewątpliwie kolejną istotną rzeczą jest stworzenie listy, na której umieścimy wszystkie potrzebne akcesoria dla naszego maluszka, a także przyszłej mamy. Najlepiej gdyby lista składała się z dwóch części. Na pierwszej znaleźć by się mogło wszystko to, co niezbędne będzie w szpitalu, a mianowicie kosmetyki do pielęgnacji maluszka i to należy zwrócić szczególnie uwagę, by były to produkty, które można stosować od pierwszego dnia życia. 

Co należy jeszcze zabrać do szpitala? Ubranka niemowlęce uszyte z bardzo miękkiej bawełny, które pozwolą nam na swobodne i bezpieczne ubieranie noworodka. Nie tylko w pierwszych chwilach, kiedy jeszcze drżą nam ręce, lecz także w późniejszych okresach, warto zakupić ubranka, które współgrają z nami i doskonale przylegają do delikatnego ciałka naszej pociechy. Niewątpliwie należy pamiętać o rzeczach dla mamy, tj. o piżamie, wygodnej podczas karmienia, kapciach i przyborach toaletowych.

Lista wyprawkowa dla noworodka

Kiedy nasz skarb przychodzi wreszcie na świat i nastaje moment powrotu do domu, cudownie możemy cieszyć się tą chwilą, jak możemy zabrać już mamę z nowonarodzonym dzieckiem do urządzonego wcześniej pokoiku. I na tym skupia się już druga część listy wyprawki dla noworodka. Akcesoria potrzebne do wystroju wnętrza, w którym zamieszka nasz maluszek, a mianowicie łóżeczko ze świeżo upraną pościelą, w którym oczekuje już pierwsza puchata, kolorowa przytulanka, która pozostanie z nami na wiele lat, a także wszystko to, co ułatwi nam opiekę nad dzieckiem.

Na zakup wózka często rodzice decydują się niedługo po powrocie do domu. Spacery, a co za tym idzie zakup wózka, to równie doniosłe wydarzenia. Przebywanie na świeżym powietrzu stanowi bardzo ważną kwestię dla prawidłowego rozwoju dziecka i daje ukojenie zmęczonym rodzicom. Aby te chwile były jak najprzyjemniejsze, dobrze jest kupić wózek dostosowany do naszych potrzeb. W tym przypadku chodzi nie tylko o wielkość gondolki, co jest sprawą priorytetową, bo będzie stanowić o komforcie naszej pociechy, lecz także o wysokość stelaża, rodzaj jego materiału, a także materiału z jakiego wózek jest wykonany. 

W tym doniosłym wydarzeniu, jakim są narodziny naszego skarbu, dajmy sobie przede wszystkim czas. Czas na zaplanowanie wszystkiego oraz zakup tego, czego naprawdę pragniemy dla całej rodziny. Daje to niezwykły komfort, którego potrzebuje zarówno mama, jak i noworodek. Te chwile są bezcenne, zatem warto, byśmy wspominali jest ciepło i z miłością.