• pt.. wrz 29th, 2023

e-Lifestyle.pl

Poruszamy tematy związane z medycyną i zdrowiem

Proste rzeczy, które należy wiedzieć podczas walki z rakiem

ByRedaktor

cze 27, 2020

Niewiele słów wzbudza w ludziach większy strach niż słowo rak.

Strach przed tym, co może się wydarzyć, sam w sobie może być bardzo szkodliwy dla zdrowia fizycznego i psychicznego. Dlatego ważne jest, aby uzbroić się w informacje i porady, które pomogą Ci podjąć pozytywne działania. Ten artykuł zawiera kilka przydatnych faktów, które mogą Ci w tym pomóc.Jeśli nie czujesz się dobrze, nie powinieneś zasiadać za kierownicą samochodu podczas leczenia raka. Wiele osób walczących z rakiem czuje się słabszych niż normalnie i łatwo zasypia. Nie chciałbyś ryzykować życia zasypiając za kierownicą.Kiedy walczysz z rakiem, koniecznie musisz ćwiczyć. Regularne treningi sprawią, że Twoja krew będzie przepływać przez wszystkie obszary Twojego ciała. Ćwiczenia poprawiają krążenie, co może pomóc niektórym zabiegom efektywniej przemieszczać się po organizmie.Powinieneś medytować w czasie, gdy naprawdę zmagasz się z rakiem. Pomoże ci pozostać skupionym umysłowo, a nie tylko myśleć o raku. Może dać ci siłę psychiczną do walki z rakiem i naprawdę przejąć kontrolę nad swoim życiem.Zawsze istnieje szansa, że ​​mammografia nie będzie w stanie wykryć żadnego guza, więc ręczne badanie piersi jest konieczne, jeśli chcesz uzyskać dokładne wyniki. Wykwalifikowany technik mammografii powinien być również wykwalifikowany w przeprowadzaniu egzaminu manualnego, a także w pokazywaniu, jak wykonać badanie piersi.Staraj się utrzymać zdrową wagę. Nadwaga i brak aktywności fizycznej mogą zwiększyć prawdopodobieństwo zachorowania na raka. Czym jest trening EMS?

Nadwaga ma dalekosiężne konsekwencje, a utrata wagi zrobi znacznie więcej niż tylko zmniejszy ryzyko zachorowania na raka.

Zmniejszy również ryzyko chorób serca, cukrzycy, udaru mózgu i przedwczesnej śmierci.Jeśli czujesz się zaniepokojony, zawsze szukaj porady lekarza. Jeśli jesteś zbyt dumny lub przestraszony, aby odwiedzić lekarza, możesz ignorować istniejące problemy, które mogą się pogorszyć. Jeśli jest obecny rak, może się rozprzestrzeniać i powodować większe szkody, których można uniknąć, jeśli zwrócisz się o poradę do zaufanego pracownika służby zdrowia.Jeśli mieszkasz sam, postaraj się zaopatrzyć w posiłki, kiedy poczujesz się dobrze. Ugotuj dużą porcję kurczaka lub zupy i zamroź. Ponieważ prawdopodobnie będą dni, kiedy leczenie raka sprawi, że poczujesz się trochę osłabiony, bardzo pomocne będzie szybkie podgrzanie posiłku i odpoczynek.Poznaj historię swojej rodziny, aby wiedzieć, czy istnieje ryzyko zachorowania na raka piersi. Jeśli masz członków rodziny, którzy mieli to przed osiągnięciem menopauzy, koniecznie powiedz o tym swojemu lekarzowi. Będziesz także narażony na większe ryzyko zachorowania na raka, a Twój lekarz będzie chciał Cię uważnie obserwować.American Cancer Society zaleca spożywanie co najmniej pięciu porcji owoców i warzyw każdego dnia, aby zmniejszyć ryzyko zachorowania na raka. Wartość odżywcza tych produktów zapewni, że twój układ odpornościowy pozostanie w doskonałej kondycji i będzie gotowy do walki z obcymi komórkami, jeśli zajdzie taka potrzeba.Najbardziej niebezpieczne są dla nas rzeczy, o których nie wiemy. Przynajmniej świadomość, że masz raka, tak ponurego i przerażającego, jak jest, pozwala ci coś z tym zrobić. Wykorzystaj zdobyte tutaj informacje, aby być proaktywnym. Zrób wszystko, co w twojej mocy, aby z tym walczyć i dalej żyć szczęśliwym i produktywnym życiem.