• sob.. kwi 13th, 2024

Wysokiej jakości usługi krawieckie

ByRedaktor

mar 3, 2022

Wielu klientów zastanawia się, jak przebiega proces produkcji odzieży na zamówienie, jak powstają buty, marynarki, spodnie i koszule szyte na miarę.

Ubrania te są wytwarzane indywidualnie od podstaw dla każdego klienta studia krawieckiego. Z pewnością marynarki do garnituru są najbardziej misterne, trzeba zwrócić uwagę na więcej detali, ale proces wykonania spodni czy koszuli przebiegają bardzo podobnie.

Wysokiej jakości usługi krawieckie

Odzież na miarę wykona dla nas doświadczony krawiec

Przede wszystkim należy wykonać precyzyjne pomiary sylwetki klienta, następnie wybierane są materiały, akcesoria, obszycia, guziki, podszewka krój. Odzież wykonuje się zgodnie z preferencjami zamówienia, potrzebami osoby, dla której szyte jest ubranie. Ponieważ wiele tkanin jest importowanych na zamówienie, realizacja zajmuje zazwyczaj kilka dni. W przypadku tkanin posiadanych na magazynie, są one dostępne od ręki. Na materiale obrysowuje się krój elementu garderoby zgodnie z wymiarami klienta i wycina każdy fragment osobno, w przypadku garnituru będą to między innymi klapy, rękawy, tylne panele, elementy klatki piersiowej.

Oczywiście marynarka to również podszewka i konstrukcja wewnętrzna, mocowanie rękawów, kołnierza i klap, prace wykończeniowe i prasowanie. Wykonanie odzieży tego typu to proces wieloetapowy, wymagający wiedzy, doświadczenia i precyzji. Zanim klient będzie mógł przymierzyć wstępnie marynarkę, może minąć nawet kilka dni lub tygodni. Podczas kontroli jakości każdy pomiar jest sprawdzany z formularzem zamówienia, aby upewnić się, że specyfikacje są prawidłowe. Garnitury są sprawdzane pod kątem fałdowania i równych szwów, widoczne nici są usuwane. Dopiero wtedy klient może przymierzyć gotowy garnitur.

Proces wykonania odzieży i butów na miarę jest dość skomplikowany i czasochłonny, warto jednak zdecydować się na usługi, jakie oferuje krawiec Kraków. W ten sposób uzyskamy unikalną odzież wykonaną na zamówienie, dopasowaną do sylwetki, wysokiej jakości, jakiej nie znajdziemy w żadnym sklepie. Obecnie coraz więcej mężczyzn oczekuje nie tylko dobrego wyglądu i elegancji od garnituru, ale powinien on również dobrze leżeć na sylwetce i odpowiednio się prezentować, zatem szyty na miarę garnitur i koszula to odpowiednie rozwiązanie.

Zobacz też