Nowoczesny styl skandynawski pozwala dziś odejść od nieco sztywnych ram typowego wystroju, które dotychczas zamykały się w bielach i szarościach, jasnym drewnie i surowych materiałach ceramicznych.
Styl Północy płynnie miesza się z odrobiną rustykalności, vintage, a także industrialnymi akcentami. Inkluzywność skandynawskiego stylu daje nam szerokie pole do popisu, stonowane barwy łączą się wyśmienicie zarówno z bardziej nowoczesnymi dodatkami w jaskrawych kolorach, jak i z bardziej dystyngowanymi meblami. Minimalizm, którym dotychczas cechował się styl skandynawski coraz częściej jest łączony z innymi stylami, a efekty tych fuzji są bardzo przyjemne dla oka. Można o tym łatwo się przekonać zaglądając na stronę Bloomingville w Missdeco.
Skandynawski styl pod polską strzechą
Aktualnie w Polsce panuje moda na perełki pochodzące z PRL-u. Dzięki pandemii więcej osób odkryło w sobie pasję do pielęgnacji kwiatów doniczkowych – jest to wręcz idealny grunt do aranżacji skandynawskich. Połączenie ładnie postarzanego drewna o charakterystycznym designie z paletą barw typową dla wnętrz skandynawskich oraz zielenią roślin to unikatowa, świetnie prezentująca się mieszanka. Zarówno młodsze jak i starsze pokolenia Polaków odchodzą powoli od ciężkiego, ciemnego stylu pełnego niepotrzebnych bibelotów, który miał się dobrze jeszcze kilka lat temu.
Puść wodze fantazji
Zakochaliście się w nietuzinkowych fotelach z lat 60-tych? Wasze książki czują się bezpiecznie jedynie na metalowym regale? Zimą wybieracie ogromne, wielobarwne koce? Bardzo dobrze się składa! Wystarczy zainspirować się zdjęciami stylu skandynawskiego, a następnie wprawić w ruch wałek ociekający białą farbą i pomalować ściany na jasny kolor, który będzie wspaniałym tłem dla reszty mebli. Nic dziwnego, że skandynawski pomysł na aranżację wnętrz tak dobrze się ma od lat. Jest bezpretensjonalny, praktyczny i jak się ostatnio okazuje całkiem elastyczny.
Styl skandynawski wspaniale przyjął się w polskich domach. Być może sekretem jego sukcesu jest chęć zatrzymania w domowej przestrzeni jak najwięcej światła.